Shtyrja e rritjes së pagave, Tabaku: U konfirmua që ishte premtim elektoral

Shtyrja e rritjes së pagave, Tabaku: U konfirmua që ishte premtim elektoral

1681378627_Screenshot14.png

Nënkryetarja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka reaguar në lidhje me shtyrjen e rritjes së pagave për muajin prill. Sipas Tabakut ky është një tregues i qartë se e gjitha ka qenë për qëllime elektorale. Tabaku thekson se u vërtetua se ka qenë një premtim para zgjedhjeve, për të cilën nuk i kanë bërë aspak llogaritë mirë.

“Zvarritja e pakuptimtë e qeverisë me rritjen e pagave kur ka që në dhjetor që i reklamom dhe mbasi janë miratuar dhe në parlament tregon se premtimi rritjes së pagave ishte reklamë e papaguar fushate dhe nuk ishte i bazuar në llogaritje korrekte të buxhetit. Nuk e di si ta kuptojmë Ministren e Financave që ka muaj që thotë paratë janë atje, që janë llogaritur efektet, që hyn në fuqi me sot me nesër. Paaftësia dhe këmbëngulja krenarisht në të nuk duhet të jetë justifikim për shtyrjen në kohë të një ligji të miratuar në parlament dhe të dekretuar. Ministri Financash që ngatërrohet në llogari është e pazonja të manaxhojë arkën e taksave të  shqiptarëve”, tha Tabaku.


Lajmi kryesor:

Rritja e pagave nuk do të aplikohet për muajin maj, ministrja Ibrahimaj: Do zbatohet sapo të jetë gati dokumentacioni i nevojshëm


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ AF Elbasani fiton mes spektaklit kundër Apolonisë dhe merr kreun, Flamurtari e 'bën sefte' e fiton me Vorën në Kategorinë e Parë

GOLAT/ AF Elbasani fiton mes spektaklit kundër Apolonisë dhe merr kreun, Flamurtari e 'bën sefte' e fiton me Vorën në Kategorinë e Parë