POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Si mund të dalë vendi nga kriza'/ Kryemadhi takon analistin për Ballkanin në SHBA

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi po zhvillon një vizitë në SHBA. Kryemadhi përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se ka takuar analistin Daniel Serwer, një nga njerëzit që njeh mjaft mirë cështjet në Ballkan.

"Pata kënaqësinë të takoja në Washington profesor Daniel Serwer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins. Diskutuam dhe bashkëbiseduam për problematika nga më të ndryshmet parë nga këndvështrime shumë interesante.

Debatuam dhe pamë Amerikën me sytë e Daniel Serëer, ashtu si edhe ai pa Shqipërinë me sytë tanë. Një bisedë e frytshme, me ide të qarta, si vendi mund të dalë nga kriza dhe të kthehet sërish në shtëpi për të gjithë shqiptarët".

 

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • emigranti: 15/05/2019 12:32

  Nuk ngrihesh ne kulmin protestave dhe shkon ne SHBA per te takuar nje pensionist.Pas corbes se thartuar qe hengre vajte dhe volle ne Departamentin e Shtetit te gjitha cfare dije per parane e zeze qe perdore per lobim per zgjedhjet parlamentare 2017.Ne fund nga qe eshte fallxhore me titull shkencor tha te shikoje ndonje filxhan kafeje ne Amerike se kur do ta shikoje EDVININ me bythe perpjete.

  Përgjigju
 • Luzina: 15/05/2019 10:21

  Pse nuk flet njeri qe zgjedhjet parlamentare dhe ato lokale duhet sepaku duhet te mbahen njekohesisht si ne Shqiperi ashtu dhe ne Kososve, pse jo dhe ne Maqedoni e Mal te Zi? Le te saksionohet kjo dhe ne kushtetuten e vendeve perkatese, dhe ne kete menyre do te jemi me afer halleve dhe problemeve politike, shoqerore e sociale te 'fqinjve', qe nuk jane dhe aq fqinj duke pasur parasysh amanetin e te pareve. Te tjerat jane sofizma.

  Përgjigju
 • robi: 15/05/2019 10:20

  Nafije dybeku hallxhorja paska shkuar te takoje pensionistet e kongresit amerikan dhe te mashtroje nga amerika se gjoja ajo po kryen bisedime dhe amerika e ka nen vemendje leshine likesppor ne fakt ajo ka shkuar per turizem per tu shpeguar pensionisteve kongresmene te mbaruar sic duket nga foto 80 vjecare qe as nuk e dinese ekziston Shqiperia ,

  Përgjigju
 • Populli: 15/05/2019 10:09

  O plaste Amerika qe takon nje baxhelle rrugace si puna jote moj debile,ti je turpi i politikes shqiptare.

  Përgjigju