Si u kremtua dita e shenjtërimit të “Nënë Terezës” në Tiranë

Si u kremtua dita e shenjtërimit të “Nënë Terezës” në Tiranë

 

Dita e shenjtërimit të Nënë Terezës është përkujtuar përmes një ceremonie të veçantë në kryeqytet. Kryetari i Këshillit Bashkiak të Tiranës Toni Gogu bashkë me Nënkryetaren e Bashkisë Anisa Ruseti dhe një grup këshilltarësh vendosën kurora me lule në sheshin që mban emrin “Nënë Tereza” në kryeqytet. Gjithashtu, në rrugët kryesore të kryeqytetit janë vendosur banderola që përkujtojnë bamirësen e madhe shqiptare ku janë shkruar shprehje të bamirëses së madhe me origjinë shqiptare të cilat janë frymëzim për të gjithë qytetarët e botës.


Lajmi kryesor:

Imzot Frendo meshë për 3-vjetorin e shenjtërimit të Nënë Terezës: Vendi në tension, të lutemi për përgjegjësit


Ora 12:08
FOTOT / Si u kremtua dita e shenjtërimit të “Nënë Terezës” në Tiranë
B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tabaku interpelancë me Ibrahimin: Qeveria s’pati transparencë për fondet e rindërtimit! Dështoi të plotësonte premtimet e mbajtura

Tabaku interpelancë me Ibrahimin: Qeveria s’pati transparencë për fondet e rindërtimit! Dështoi të plotësonte premtimet e mbajtura