Si ylli i rrjeteve sociale Andrew Tate mbajti 5 gra të burgosura! I vëzhgonte 24/7! I detyronte të bënin video porno! Gabimi që e nxori zbuluar

Si ylli i rrjeteve sociale Andrew Tate mbajti 5 gra të burgosura! I vëzhgonte 24/7! I detyronte të bënin video porno! Gabimi që e nxori zbuluar

Andrew Tate

Influencuesi i mediave sociale, Andrew Tate  i arrestuar si pjesë e një hetimi për trafikimin e qenieve njerëzore dhe përdhunimin, mbajti gjashtë gra në 'arrest shtëpie 24/7 si të burgosura'. Zyrtarët thanë se Tate u kërkoi punonjësve të tij të qëndronin pas çdo lëvizje të viktimave të tij, duke i detyruar ato të merrnin pjesë në video pornografike në internet.

“Abuzimi ishte fizik dhe emocional. Ata nuk u lejuan të dilnin nga shtëpia dhe ata vëzhgoheshin ditë e natë. Ata në thelb mbaheshin nën arrest shtëpiak 24/7 si të burgosur. Atyre iu hoq liria dhe u ndoqën kudo”, tha një burim gjyqësor rumun për DailyMail.

Prokurorët pretendojnë se Tate i rekrutoi gratë në platformat e mediave sociale dhe i joshi ato duke u deklaruar në mënyrë të rreme dashurinë dhe synimin e tij për t'u martuar. Kjo metodë e tij që njihet si 'djali i dashuruar',  përdoret shpesh nga kriminelët për të rekrutuar viktimat që vuajnë nga vështirësitë ekonomike duke i joshur me dhurata dhe premtime për një jetë më të mirë jashtë vendit. Gjashtë viktimat u detyruan të merrnin pjesë në video në platformën për të rritur ‘Only Fans’ dhe aplikacionin TikTok. Nga këto video, 2 vëllezërit merrnin fitime marramendëse.

“Ne kemi informacion – bazuar në atë që ata thanë në mediat sociale – se një nga vajzat ka sjellë deri në 50,000 euro në muaj dhe atyre nuk u është dhënë asnjë para”, tha burimi. 

Gratë e mbajtura peng ishin një shtetase amerikane, një moldave dhe katër rumune. Hetuesit rumunë filluan hetimin kur ambasada e SHBA në Bukuresht ngriti alarmin sepse diplomatët zbuluan se një grua amerikane po mbahej në qytet kundër dëshirës së saj. 22-vjeçarja, emri i së cilës nuk bëhet i ditur për arsye ligjore, kishte arritur të merrte celularin dhe të telefononte të dashurin e saj në SHBA, i cili lajmëroi ambasadën. Një video e bastisjes e publikuar nga policia tregonte gjithashtu se oficerët merrnin armë, thika dhe para.

Një video e bastisjes, publikuar nga policia kishte momente kur se oficerët nxirrnin armë, thika dhe para. Tate drejton gjithashtu 'Hustler's Academy' ku 127,000 persona, kryesisht burra i paguajnë atij 39 £ në muaj për këshilla për t'u pasuruar dhe për t'u marrë me jetën. Ish-kikboksieri ka thënë më parë se u transferua në Rumani me të vëllanë sepse besonin se do të merrnin më pak vëmendje nga policia, por nuk rezultoi kështu.

36-vjeçari u arrestua me vëllain e tij Tristan, 34 vjeç, së bashku me asistentet e tyre Georgiana Naghel dhe Luana Radu në vilën e tyre prej 600 mijë paund në kryeqytetin rumun, Bukuresht, mëngjesin e djeshëm.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?



×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës