SOLIDARITET/ Kompania "Brunes" dhuron 100 000 euro për tërmetin, Dekoll ndërton 60 shtëpitë e dëmtuara të punonjësve

SOLIDARITET/ Kompania

Edhe kompania "Brunes" është solidarizuar me të prekurit nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit.

Kompania "Brunes" ka dhuruar 100 000 euro për tërmetin.

Ndërsa kompania Dekoll është zotuar të rikonstruktojë shtëpitë e 60 punonjësve të saj të cilat pësuan dëme nga tërmeti që shkaktoi 51 viktima dhe qindra të plagosur.

Ky lajm i mirë u dha nga presidenti i Brunes, Gerond Çela në koncertin e bamirësisë "Ti nuk do të jesh kurrë vetëm" ku morën pjesë edhe kryeministri, Edi Rama i shoqëruar nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital