Sopranoja Ramona Tullumani nën lenten e Fadil Berishës, rrëfen për eksperiencën e bukur dhe ngjitjen në skenën New York-eze

Sopranoja e mirënjohur shqiptare Ramona Tullumani ishte së fundmi pjesë e një koncerti mjaft të rëndësishëm në New York.

Ajo  përmes një interpretimi të shkëlqyer të këngës së Nexhmije Pagarushës ‘ E dehun jam’ , arriti të fitojë zemrën e publikut amerikanë, në një sallë ku trashëgimia kulturore shqiptare është e rrallë. Në një intervistë në emisionin ‘’Rreze Dielli’’, ajo tregoi për emocionet e ngjitjes në një skenë të tillë.  

“50% e sallës ishte me shqiptarë, unë kam qenë në shumë vende në Europë ku e di që ka shqiptar por pritje të tillë si më ka bërë komuniteti shqiptar në Amerikë aq të ngrohtë nuk e kam provuar në asnjë vend të botës” tha ajo.

Gjatë udhëtimit në Neë York, sopranoja shqiptare realizoi një set fotografik shumë interesant me fotografin e mirënjohur shqiptar Fadil Berisha. Ndërsa tregoi për këtë eksperiencë në emisionin ‘Rreze Dielli”

“Veshjet i kishte vet Fadil Berisha, edhe vathët ishin nga Fadil Berisha edhe stilimin e flokëve ishte totalisht vepër e tija. Vathët ishin njësoj si e qëndisura e fustanit. Unë kisha një pritje të jashtëzakonshme, ai është një njeri shumë i madh, shumë i rëndësishëm, qoftë për Amerikën qoftë për Shqipërinë, qoftë për komunitetin atje. Ai njerëzit që i vlerëson, që i do, që i japin energji pozitive, i jep të njëjtën gjë. Një njeri me një energji të jashtëzakonshme, jam shumë e lumtur që u takuam dhe që realizuam një set të mrekullueshëm dhe ishte ndër personat më të afërt për mua në ato ditë në NewYork” u shpreh ajo.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit