Soreca takim me ministrin Çuçi: Përgatitja e vlerësimit të nevojave pas tërmetit, kusht thelbësor planifikmi i duhur i rindërtimit

Foto nga mbledhja

1575646110_cu1.jpg

Ambasadori i Bashkimit Evropian Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me ministrin Çuçi ditën e sotme bashkë me Bankën Botërore.

Arsyeja e takimit ishte përgaitja e vlerësimit të nevojave pas fatkeqësisë së tërmetit të 26 nëntorit.

Do të jetë kusht thelbësor planifikmi si duhet i përpjekjeve për rindërtim, ku përfshihet edhe konferenca e donatorëve.

"Sot takova Ministrin Bledi Çuçi, së bashku me United Natios Albania dhe World Bank, për të nisur sa më shpejt përgatitjet e vlerësimit të nevojave pas fatkeqësisë. Ky është një kusht thelbësor për të planifikuar si duhet përpjekjet e rindërtimit, përfshirë konferencën e donatorëve", ka shkruar Soreca.

Foto nga mbledhja


Lajmi kryesor:

MOBILIZIMI/ Basha: Banorët janë të braktisur! Në Tiranë miratohet lista e dytë për bonusin e qirasë! Çuçi: Riparimi nga firmat ndërtuese


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje të ashpra ndërmjet forcave të Armenisë dhe Azerbajxhanit, raportohet për viktima