Sot i shembën resortin pa leje në Porto Palermo, Mihal Kokëdhimën e braktisin edhe avokatët

Teksa sot ju shemb resorti pa leje në Porto Palermo të Himarës, Mihal Kokëdhimën e kanë braktisur edhe avokatët e tij. Report Tv, mëson se avokatët Kujtim Cakrani dhe Erjon Besimaj nuk e përfaqësojnë më 51-vjeçarin, pronarin e restorantit ku më 15 gusht sulmoi familjen e miliarderit spanjoll Eugenio Galdon, që kishte shkuar si turist në një nga plazhet më të bukur të rivierës shqiptare.

Mihal Kokëdhima u la në arrest me burg nga Gjykata e Vlorës për sulmin që i bëri turistëve duke ju hedhur mbi kofanon e furgonit me të cilin ata u larguan nga restoranti pas shërbimit të keq dhe sulmin që vetë Kokëdhima u bëri.

Teksa e mbrojtën në seancë dy ditë më parë ku kërkuan që ai të hetohej i lirë me garanci pasurore, avokatët e quajtën një gjyq politikë ndërsa thanë se do ta apelonin vendimin. Por sot ata kanë hequr dorë nga mbrojtja e Kokëdhimës në këtë çështje.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • fieraku: 24/08/2019 09:06

  Kete me kemish e njoh kur punoja te nje karburant ne Fier. Vinte gjithmon te lokali karburantit tone e se ca mirte ne nje qesk. Ishte tip mashtrusi legeni. Me vone mora vesh qe e kishin kapur ne Itali. Thash mos ishe akoma ne burg po sot po e shikoj qe qenka kthyer e eshte ber avokat. Ejjj mor zot ca ndodh ne Shqiperi... Behen avokat dhe burgaxhinj. Ky ka dhe nje vella me duke dhe vellai tija ka ber burg ne itali se mbaj mend qe e pyesnin te karburanti ça bere per Armandon se e kishin kap me skaf me duke. Legena na turperuan zonen

  Përgjigju
 • Xhuerinasi: 23/08/2019 18:23

  Eshte per tu habitur se ky avokati me kemish te bardh qe na shitet si njeri i mire ne Vlorë paska bere dhe burrg. Futem e shikoj ca statuse te tij qe ben ne Facebook e flet si njeri me pesh ky eshte tia fusesh vetes. O Cimi Luftarit nuk ben per as nje gje ti se dhe PD ta mari ti avokat do mbetesh se ty te njohin te gjithe se kush je dhe ca te shkuare ke. Prandaj vari qillot mos u shit sikur kush je ne Facebook

  Përgjigju
 • gjykatsi: 23/08/2019 16:41

  Keto avokatet duhen denuar per shpifje. Keta thane se turistet ishin nen efektin e kanabis sativa. Ku i kane provat? Po kshu esht kur nuk ka shtet, nuk ka prokurori qe te kerkoje denimin e shpifesave.

  Përgjigju
 • Laluku: 22/08/2019 06:23

  Po pse ore avokat eshte Kujtimi. Jo qe e ka emrin Shpetim Cakrani po dhe e ka ndruar ne Kujtim se ka ber burg ne Itali ne Lecce. Dhe çdo kush e gjen me emrin ne google Shpetim Cakrani Meduza Lecce. Se ka dhe Facebook miku e flet per pasterti figure. Ky vellai Armandos e djali Luftarit qe kam vjedh dynjan kur e kish PD

  Përgjigju
 • Laluku: 21/08/2019 23:15

  Kush do e mbroj Shpetim Cakrani qe sot njihet si Kujtim Cakrani I denuar ne Itali ne lece. I arestuar per drog ne kete qytet. Boll te besh nje kerkim ne google me emrin Shpetim Cakrani Leçe e del emri avokatit te famshem qe ka ndryshuar emer

  Përgjigju
 • Cubel breca: 21/08/2019 22:13

  Mbaroi kelushi ,mbaruan parat . Tani cte mbroj me . Mender i hengri Pak thell dhe dihet se si kruhet!!!!!!!!!!!!!!!!

  Përgjigju
 • Prifterinjte Lazaratas Hoxhallaret Himarjote: 21/08/2019 20:38

  Pse nuk u ngriten ta mbrojne vlonjatet? Kokedhima ka bere shume per popullin e Vlorese.

  Përgjigju
 • Delinquenti: 21/08/2019 17:26

  Do ti bjeri koqua nga Tirana tani avukat stringen

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shtyhen 26.8 mld lekë këste kredish! BSH: Përfituan më shumë bizneset pasi fituan likuiditet