Spiropali kujton Heroin tonë Kombëtar: Skënderbeu është i paharruar, dhe i pavdekshëm

Elisa Spiropali

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, ka kujtuar 553 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Ajo është shprehur se njeriu nuk vdes kur i ndalet zemra apo fryma, njeriu vdes kur harrohet dhe se Skënderbeu ynë është i paharruar, dhe i pavdekshëm.

 


Lajmi kryesor:

Sot 553 vite nga vdekja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ceremoni në Lezhë! Rama poston videomesazhin! Meta: Shqiptari më i gjallë (VIDEO)


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?×

Lajmi i fundit

John

Çupi në Report Tv: Koalicioni i PD me partitë e vogla, asfikson demokracinë! Meta vulgar dhe pervers, SHBA e shqetësuar nga marrëzia e tij