Statuti i ri i PD, Patozi ironizon Bashën: Mos e krahasoni kot me Kinën

Pas Jozefina Topallit edhe ish-n/ kryetari tjetër i PD, Astrit Patozi ka reaguar me një status në Facebook duke sulmuar Lulzim Bashën. Patozi ironizon ndryshimet në statutin e ri të PD duke bërë një krahasim me Kushtetutën kineze.

MOS E KRAHASONI KOT ME KINËN

Po shoh që po e krahasojnë këtë statutin e ri të Partisë Demokratike me ndryshimet në kushtetutën kineze. Dhe po e trajtojnë sikur Lulzim Basha po ndjek modelin e Presidentit te Kinës, Xi Jinping, i cili, që prej Kongresit të fundit, mund të qëndrojë perjetë në atë post. Më duket pasaktësi e madhe, pervecse një fyerje e rëndë për popullin vëlla kinez. Sepse në Pekin i kane dhënë mundësi për të qëndruar pa kufizim në pushtet fituesit, kurse në partinë e Lulit është shenjtëruar "fitorja" e përjetshme e humbësit.

Astrit Patozi


Lajmi kryesor:

Statuti i ri/ Topalli: E premte e zezë! Luli me letra i përjetshëm, PD duhet të ribëhet


  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)