Suedia i kërkon ta përfaqësojë vitin tjetër në Eurovizion, Albina Kelmendi: Jemi në bisedime

Suedia i kërkon ta përfaqësojë vitin tjetër në Eurovizion, Albina Kelmendi: Jemi në bisedime

Albina Kelmendi

Pjesëmarrëse si përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovizion 2023, Albina Kelmendi duket se nuk ka dalë pa asgjë nga kompeticioni më i ndjekur muzikor në Evropë.

Ndonëse u renditën në vendin e 22-të dhe me 76 pikë Albina Kelmendi dhe familja gjatë Eurovizion 2023 teksa përfaqësonin Shqipërinë, ndezën skenën e magjishme në Liverpool me këngën e tyre “Duje”.

Këngëtarja nga Kosova ka folur së fundmi rreth eksperiencës së saj në festivalin e madh në Eurovision, ku ka rrëfyer emocionet pas performancave në Liverpool.

Ndër të tjera duket se Albina ka marrë një ofertë tejet joshëse nga shteti që u shpall fitues i Eurovizion për këtë edicion.

Kelmendi ka treguar se Suedia e ka ftuar që të jetë këngëtarja shqiptare përfaqësuese e shtetit të tyre në Eurovizionin e ardhshëm.

“Nuk e di nëse duhet ta them ende apo jo, por Suedia më është ofruar që të jem përfaqësuesja e tyre vitin e ardhshëm, jemi në bisedime”; ka treguar Albina Kelmendi.

 

Këngëtarja suedeze Loreen u shpall fituese e ‘Eurovision Song Contest 2023’  me këngën ‘Tattoo’.

M.T/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ardi: 03/06/2023 11:10

  Ka qen nji paraqitje e padinjitetshme, mos të them e turpshme. Kur do e kuptojn shqiptarët që 500 Milion europian nuk impresionohen nga ulërimat e nji Shqiptari apo Shqiptareje. Asht tmerruese dhe e turpshme, poaq sa ishte paraqitje e vitit të kaluar me atë Lopën Bjonde që ulërin duke mendu se asht në arat e Shqipëris. Të mos fitosh nuk asht ndonji Tragjedi sepse Eurovision është shumë i kapitalizuar, por të paritesh pa dinjitet asht e turpshme, edhe ma shumë e turpshme tani asht komenti se ishim më të mirët po r Eurovizioni i ka fajet. Albina e shum albina tjera. le të këndojn në Darsma dhe të mbushin xhepat me Tallava, nuk jan për më shumë. Tragjedia asht, se në të vërtetë nuk është Këngëtare e dobët, por ajo Kang dhe ai interpretim ishin për tu harruar sa më shpejt

  Përgjigju
 • Poeti: 02/06/2023 12:23

  Paske lujt mendsh, po ska gje. Ndodh. Kur arrin e 22-a me 23 pjesmarres natyrisht do enderrosh edhe budalliqe si kjo qe Suedia do te japi ty kengen e tyre qe ta ulerasesh ti si "Duje-n". Ik bjeri dajres ne kosove e shqiperi se aty e kaloni klasen, mos beni deklarata te tilla se late nam

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kriza e blegtorisë po thellohet! 677 mijë krerë më pak në një dekadë, bie prodhimi i qumështit! Fuqizohet importi i kafshëve të gjalla

Kriza e blegtorisë po thellohet! 677 mijë krerë më pak në një dekadë, bie prodhimi i qumështit! Fuqizohet importi i kafshëve të gjalla