Të shpallur në kërkim, arrestohen
3 shqiptarë në Doganën e Morinës

Të shpallur në kërkim, arrestohen<br />3 shqiptarë në Doganën e Morinës
KUKËS-Policia Kufitare ka ndaluar 3 shtetas shqiptarë të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.
  
Të ndaluarit janë Ardian Bala, 40 vjeç, banues në Tiranë, Ervis Cara, 33 vjeç, banues në Lezhë dhe Gazmend Vangjeli, 26 vjeç, banues në Dukat, Vlorë.
 
Ndalimi i shtetasit Ardian Bala, u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me vendimin Nr. 4232, datë 02.12.2015, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprën penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municionit", parashikuar nga neni 278/2/2 i K.Penal.
 
Ndalimi i shtetasit Ervis Cara, u bë pasi gjatë regjistrimit në hyrje të stacionit PKM Morinë-Kukës, rezultoi shtetas ‘’i shpallur në kërkim kombëtar’’, nga Komisariati i Policisë Nr.1 Tiranë, për veprën penale "Mashtrimi" parashikuar nga neni 143/1 i K.Penal. Më datë 14.08.2016, shtetasi Ervis Cara, i ka marrë me anë të mashtrimit mjetin me targë AA 671 MS, shtetasit E.K., dhe nuk ja ka kthyer më.
 
Ndërsa, ndalimi i shtetasit Gazmend Vangjeli, u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë, ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë ”Arrest me burg”, për veprën penale “Mashtrimi”, parashikuar nga neni 143/1 i K.Penal. 

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut