Takimet përmbyllëse, ‘Korça e Ramës’ përballë ‘Korçës së Bashës’ nëpërmjet fotove

Takimi mbyllës i PS dhe PD në qarkun e Korçës

Teksa na ndajnë edhe 4 ditë nga zgjedhjet parlamentare, kryeministri Rama dhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha kanë zhvilluar takimet elektorale mbyllëse në shumicën e qarqeve.

Kryeministri Rama 2 ditë më parë ka mbyllur fushatën në qarkun e Korçës, ndërsa Basha sot zhvilloi takimin e fundit elektoral në këtë qark.

Në fotot e publikuara nga takimi i PS dhe PD në qarkun e Korçës, diferenca më evidente mes tyre ka të bëjë me numrin e qytetarëve të pranishëm në secilin takim.

Në fotot ku paraqitet takimi i kryeministrit Rama, numri i qytetarëve të pranishëm të qarkut të Korçës është shumë i lartë.

Ndërsa nga ana tjetër, kryedemokratin Basha duket sikur e kanë braktisur qytetarët dhe i kanë mbetur vetëm militantët e PD, nga të cilët është dhe i rrethuar.

Një diferencë tjetër e cila bie në sy është se në takimin elektoral të PS, qytetarët kanë respektuar masat anti-COVID dhe kanë ruajtur distancimin social.

Ndërkohë që militantët e PD edhe përse shumë pak, kanë thyer çdo masë anti-COVID, duke u shndërruar në vatra infeksioni.

Foto nga takimi e PS: 

Foto nga takimi i PD: 


Lajmi kryesor:

Basha, miting në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe! Ndryshimi po vjen me votën tuaj


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve