Takimi i amerikanëve me Bashën dhe Kryemadhin: Në rast dhune DASH do t'i klasifikojë si organizata të dhunshme

Takimi i amerikanëve me Bashën dhe Kryemadhin: Në rast dhune DASH do t'i klasifikojë si organizata të dhunshme

Ditën e djeshme, në zyrën e kryedemokratit Lulzim Basha dhe kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhit ka shkuar një përfaqësues i Ambasadës Amerikane.

Burime të Dosja.al bëjnë me dije se gjatë takimit me krerët e dy prej partive më të mëdha opozitare, zv.Shefi i Misionit në Detyrë i Ambasadës Amerikane, Daniel Koski ka bërë një paralajmërim të fortë. 

Çdo akt dhune nga sot deri në 1 Korrik i bërë apo nxitur nga ju do ta detyrojë Departamentin e Shtetit t’ju klasifikojë si organizata të dhunshme!,”-mësohet se ka thënë Koski.

Por nga protesta e nëntë kombëtare që opozita joparlamentare mbajti këtë të premte, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mohoi t ëketë pasur një takim të tillë. 

"Nnuk ka pasur asnjë punonjës të Ambasadës Amerikane që ka bërë takim në LSI", tha ajo.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • denis: 22/06/2019 20:39

  Shqipetaret shpetojne vetem po vuri doren amerika europa eshte e keqa e shqiperise

  Përgjigju
 • tani: 22/06/2019 12:23

  SA mire.Diten e zgjedhjeve me duket do hyni ne listat e organizatave terroriste boterore,rrjedhimisht FBA do hetoj veprimtarit terroriste te PD E SI.A thua do shpetoj SHQIPERIA NGA KTO DY PARTI?Besoj qe po.

  Përgjigju
 • haha: 22/06/2019 12:10

  Këta janë dy hajdutet ne shqëperisë , se bashku me kryehajdutin Meta e Kriminelin Berisha po donë qe ti venë zjarrin shqipërisë por kurrë nuk do ja arrine se shpejti kan për te shkuar per lesh.

  Përgjigju
 • Loni: 22/06/2019 11:33

  O lepuri o le le aman se do rrime urte por mos na quani organizate e dhunshme ( se parti sjane me) USA ka nxjerre sadamin e kadafi nga vrima e miut jo me keta mbeturinat

  Përgjigju
 • Qytetari: 22/06/2019 09:51

  "Karton i Verdhe",fillimisht i vlefshem deri me 1 Korrik ! Çdo akt i dhunshem perfshire diten e zgjedhjeve,denohet me "kartonin e kuq" ! Qytetari

  Përgjigju
 • Tslebani i Saliut: 22/06/2019 09:19

  Keto te dy parti apo me mire ti emertojme me emrin e sakte te tyre ,keto te dy banda,kane kohe qe e kane merituar te futen ne kategorine e organizatave terroriste si Al Nusra,Hezbollahu etj.Moda e fundit e tyre eshte djegja e shkollave sic bejne talebanet ne Afganistan dhe organizimi i banditeve te tyre per te shkaterruar qendrat e votimit e sulmet ndaj policise se shtetit,duke u bazuar dhe ne ndihmen e presidentit mafjoz Ilir Metaj,me cdekretin e paligjshem te tij.Pd-ja po shkon drejt rruges se Kamorres ,kurse LSI-ja po behet si skuadrat e kuqe te dikurshme ne Itali.Departamenti i shtetit Amerikan eshte shume i vonuar ne kete drejtim,per mendimin tim.Kupolat drejtuese te ketyre partive,duke filluar me PD-ne e demo-kratikasve s'ka asgje demokratike,eshte 100% nen urdherat jo zyrtare te kriminelit dhe agjentit Salih Karaxhic Berishovicit,i cili pas 1992-shit ka bere cdo krim te mundshem ne kete vend,duke perbuzur cdo ambasador amerikan ketu dhe deri tani,duke pasur nen kontrollin e tij sistemin e drejtesise ka mbetur i padenuar,Lyl-ushka eshte vetem nje dishepull formal i tij dhe rreth tyre jane mbledhur gjithfare banditesh si Paloka,Klevisi,Gazi,Salianj regjizori i Fake News ter shqupit,Noke UDB-ashi e te tjere bashibozuke,qe veprojne vete por dhe nxisin dhe te tjere talebane te tyre te shkaktojne dhune e terror.Te njejten gje ben dhe banda e vogel e Likes se videos 7%-sh,te akuzuarit per grabitjen e floririt te krrabes nga vete Sali Berisha ,te pergjuar perseri per presjon ndaj Kastriot Ismailajt per ti marr 200000 euro per ti perdorur per te blere vota etj etj.Monika Kryemadhe dhe bishti i perzgjatur i saj,Vasil-laq Petriti,te cilit me te drejte DASH i ka hequr dhe vizen,jane zjarrvenes te ketij vendi dhe penguesit kryesore te perparimit te reformes se drejtesise,pervec te tjerash.Per keto aresye,por dhe per te tjera qe nuk ja vlen te zgjatemi,keto te dy parti,do te ishte nje lajm i shkelqyer qe DASH ti klasifikonte si parti terroriste dhe ti fuste ne listen e saj te zeze.Rruga per kete eshte e hapur,sepse faktikisht vendin e tyre e ka zene tashme Bindja Demokratike e Astrit Patozit,jane formuar dy grupe opozitare parlamentare,qe kryejne me korrektese detyrat e tyre parlamentare dhe e perfaqesojne me dinjitet pjesen e tyre te elektoratit.Emra si Rudina Hajdari,Mysmim Murrizi,Nimet Musai,Ralf Gjoni e te tjere do ti zevendesojne mrekullisht banditet dhe karagjozet politike te PD-LSI-se,te cilet mendojne vetem e vetem per xhepat e tyre dhe per pasurite marramendese te tyre,duke synuar permbysjen e sistemit te drejtesise dhe djegjen e vendit,per ti shpetuar denimit te tyre te pritshem e te shpejte.

  Përgjigju
 • Kafsha: 22/06/2019 07:57

  Ua futi Amerika. I la njehere, dy, tre .....dhe tani automatikisht vetvetiu lul bajg mona duken terroristë më shumë se kurrë, pasi tani duket ashiqare që duan vetem dhunë. Pra mund të bësh një apo dy protesta qe te permbajnë dhunë por dhuna e vazhdueshme ne cdo protestë quhet terror. Keshtu Amerika tani ua ka futur kembet ne nje kepuce duke dale natyrshem me vendim, se do ti cilesoje si organizatë dhuneje, dmth nje fjalë paksa më e butë se fjala terror. Hahahahahaha , mbaroj Lul bajg mona!

  Përgjigju
 • Tani: 22/06/2019 03:45

  U realizua plani per marrjen e vendimit negativ BE tani nga tetori fillojne prape kta

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 22/06/2019 02:30

  United States of America

  Përgjigju
 • CaBone: 22/06/2019 00:10

  Uuueeee plasen cokollatat dhe ktej? Kusheri me jovan bregun pu pu pu pu hahahhahaha. I ben synet Amerikanet tani.

  Përgjigju
 • Gimi: 21/06/2019 22:57

  Turp e faqja e zeze per partine demokratike , sesi ka arritur puna deri aty sa ta fusin ne te njejten liste me hezbollahun, al-nusren. Jo se nuk e ndollen kete etiketim me sulmet e vazhdueshme dhe barbare haxhiqamiliste mbi demokracine e vendit. Se nje gje eshte bojkotimi, nje gje tjeter te pengosh tjetrin te votoje. Te isha une qytetar mbeshtetes demokrat, e kam fjalen jo per fshataret kokegdhe qe e kuptojne demokracine se prapthi, po per ata qe i jane trute ne vend, do te kerkoja urgjentisht doreheqjen e kupoles se tanishme te PD. Ata e futen ne rruge pa kthim per interesa ngushtesisht personale te sales.

  Përgjigju
 • Arbëri: 21/06/2019 22:42

  Qenie njerzore pa moral, pa bes, pa dinjitet , tradhëtar, Gënjeshter , dua të them të sëmuar....!!!! Rama mos lësho frontin sepse Shqipëria duhet të bëhet

  Përgjigju
 • Bileta: 21/06/2019 22:21

  Gati valixhet per "etiopi", e moret me ne fund dhe haptasi ... Antishqipetar te qelbur

  Përgjigju
 • Hahaha: 21/06/2019 22:12

  Po ju sikur nuk pyesni per te huajt. Kaq shpejt u frikesuat,

  Përgjigju
 • kur te zene nga topat: 21/06/2019 22:08

  delenxhinjte e shqiperise u zune mat.e ben komanden usa ne planet o sali prandaj rri rehat mo e caj kaptinen bashke me floririn tend

  Përgjigju
  • Ti shtrydhin mire amerikonet: 21/06/2019 22:28

   Po meqe nuk paska vajt njeri thot mona, pse nuk e provon njehere te bej dhun e te shikoj.

 • Delinquenti: 21/06/2019 21:55

  Po' he mo te shkreten shyqyr qe I folet troc se ndryshe nuk merr vesh ky palla, provoje tani po' ta majti ajo prapanica dhe ksajt I thone spurdhjak dy komet me nji kpuc dhe rri urte kok loqe......

  Përgjigju
  • Adrijan: 22/06/2019 12:39

   A kështu po!manifestim paqësor!as zjarre as molotov,me këngë,teatro e karnavale,më kujtuan ditën e verës së erion velis! Vetëm bollokumet munguan!...e shef o lul ç'a amerika po të dojë!

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Veprimet e gabuara që mund t’iu vjedhin paratë online! BSH nis fushatë informimi

Veprimet e gabuara që mund t’iu vjedhin paratë online! BSH nis fushatë informimi