Taksisti 60-vjeçar nga Tepelena ndërron jetë nga COVID-i tek Infektivi

Foto ilustruese

TIRANË- Një taksist 60-vjeçar ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv në Tiranë. Viktima nga qyteti i Tepelenës kishte shfaqur shenja të Covid-19 10 ditë më parë, ndërsa  para 5 ditësh është dërguar me urgjencë drejt spitalit Infektiv në kryeqytet. 

Sipas gazetarit të Report tv, 60-vjeçari ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme. Prej tre ditësh vendi ynë vijon të shënojë shifra rekord me të infektuarit nga COVID-19, ku numri total i të infektuarve ka shkuar në 6971, ndër këto raste pozitive janë 3142 dhe janë shëruar 3616 persona. Kjo është viktima e dytë në qarkun e Gjirokastrës që ndërron jetë nga COVID-19, ndërsa janë 31 raste aktive.


Lajmi kryesor:

146 raste të reja me COVID-19, 6 humbje jete në 24 orët e fundit! Ndërron jetë taksisti nga Tepelena (VIDEO)


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Maskat funksionojnë si vaksina antiCovid, ato mund ta na imunizojnë