4 të plagosur nga sherri mes 2 familjeve në Levan! Një person i merr armën policit e qëllon një tjetër në urgjencën e spitalit

FIER- Një sherr i nisur mes dy familjeve në Levan të Fierit është përshkallëzuar më pas në ambientet e urgjencës së spitalit në përdorimin e armëve të zjarrit.

Katër persona janë plagosur fillimisht pas një konflikti të ndodhura mes dy grupeve në Levan dy prej të cilëve  Gentjan Zhapa dhe D.Zh janë qëlluar me mjete të forta ndërsa K.L. dhe E.M. kanë mbetur të plagosur pasi janë qëlluar me thikë.

Ata janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.Një person i cili ka qenë duke shoqëruar një prej personave të plagosur i ka marrë armën e efektivit të policisë duke lënë të plagosur babanë e Gentjan Zhapës i cili kishte shkuar në spital për të vizituar të birin.

Lidhur me këtë ngjarje policia ka shoqëruar dy persona E.B. e D.B. si dhe është shpallur në kërkim një tjetër.Forca të shumta policie kanë rrethuar spitalin e Fierit dhe zonat pranë tij për të bërë të mundur kapjen e personit të arratisur.

Nuk dihen ende rrethanat që kanë sjellë këtë ngjarje e cila ka tronditur qytetin e Fierit. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:08
Plagosje me armë zjarri, thika e sende të forta, konflikti në Fier nisi mes dy familjeve


Policia e Fieri ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme ku kanë mbetur të plagosur 5 persona. Sipas policisë konflikti ka nisur mes dy familjeve ku janë dëmtuar me sende të forta Gentian Zhapa dhe D.Zh, ndërsa K.L. dhe E.M. janë lënduar me mjet prerës. 

Pas këtij konflikti të plagosurit janë transportuar për në Spitalin Rajonal të Fierit , për të marrë ndihmë mjekësore por në urgjencën e spitalit një prej shoqërueseve të të dëmtuarve i ka marrë armën e zjarrit nga brezi punonjësit të policisë, i cili po ndihmonte për të futur të plagosurit në Urgjencë dhe ka plagosur me armë zjarri një prej familjarëve të palës tjetër,  A.Zhapa baba i Gentian Zhapës.

Në ndihmë të punonjësve të Policisë kanë shkuar forca të shumta policie duke bërë të mundur bllokimin dhe shoqërimin e dy personave E.B. e D.B. Sipas policisë E.B dyshohet edhe të këtë kryer plagosjen me armë zjarri.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar edhe FNSH dhe shërbimet e  Drejtorisë Vendore të Policisë po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen  edhe të një personi tjetër të përfshirë në këtë ngjarje.

Ndërkohë policia njofton se po vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, motivit të konfliktit si dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të personave përgjegjës.

Ora 22:43
Ngjarja në spitalin e Fierit/ Babai shkoi për të vizituar të birin e plagosur, u qëllua me armë zjarri në urgjencë

Report Tv mëson se detaje të reja nga ngjarja e ndodhur në urgjencën e spitalit të Fierit. Një prej personave të plagosur nga sherri i ndodhur në Levan të Fierit është Gentjan Zhapa 33 vjeç. Ndërsa babai i tij është plagosur me armë zjarri në ambientet e spitalit. Ai ka shkuar në spital për të parë të birin por është qëlluar nga personi i cili ka hapur zjarr në ambientet e spitalit.

Ora 22:09
Atentati në urgjencën e spitalit/ Drejtoresha: Nuk ka vend për panik

Drejtoresha e spitalit të Fierit Nevila Shuke ka deklaruar se i gjithë stafi ndodhet në gatishmëri për të shpëtuar personat që kanë mbetur të lënduar.

"I gjithë spitali është në gatishmëri për të shpëtuar personat që janë në spital. Stafi po punon. Nuk ka vend për panik", u shpreh Shuke.

Ora 22:01
Drejtori i Policisë së Fierit: Atentatori i mori armën efektivit dhe qëlloi ndaj dy personave

Drejtori i policisë së Fierit Andon Marku ka sqaruar ngjarjen e ndodhur në urgjencën e spitalit të Fierit. Ai deklaron se personat që kanë qenë pjesë e sherrit janë identifikuar, ndërsa thotë se atentatori i cili ka qenë pjesë e një sherri i ka marrë armën policit duke qëlluar me armë mbi personat e tjerë.

"Personat që kanë qenë pjesë e sherrit janë identifikuar. I ka marrë armën policit dhe ka qëlluar ndaj dy personave që kanë pasur konflikt më parë. Janë shoqëruar në polici dy persona dhe po punohet për kapjen e dy të tjerëve. Kjo ngjarje po hetohet.", ka deklaruar drejtori i policisë së Fierit.

Ora 21:52
Një person mbërrin i mbuluar nga gjaku në spitalin e Fierit

Një person është dërguar me urgjencë në spitalin e Fierit më plagë të rënda në trup. Nga pamjet e siguruara nga Report Tv duket se është mbuluar nga gjaku. Ai duket se ka mbetur i lënduar nga sherri i ndodhur në Levan.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Agjenti: 01/09/2019 15:27

  Po ky drejtori i paska futur ca gota mduket se duket i perenduar

  Përgjigju
 • Ali: 01/09/2019 07:28

  Po ky drejtori i policisë ku shkon me bizhame gjumi....ore rumpalle.....

  Përgjigju
 • Estrada e Roskovecit: 01/09/2019 04:45

  Si thote drejtoresha, nuk ka vend per panik. Shqiperi ku ti kerkoj rrenjete tua, tek Edvini i partise, apo tek djemte e Gramozit te partise, qe jane perfshire ne kete krim.

  Përgjigju
 • Mondi Sanies: 01/09/2019 02:02

  Qeremi djali I tezes se Gramoz Rucit e ka bëre këtë krim, para ca vitesh vrau dikë dhe nuk bëri një ditë Burge, para 1 viti u dënua në mungesë për korrupsion e vjedhje tokash publike e nuk bëri asnjë ditë burg. Tani prap e njëjta gjë do jetë. Është i mbrojtur nga pushteti

  Përgjigju
 • Lumi: 01/09/2019 00:20

  Lum ngjarjesh, lum vrasjesh, asnji zbardhje po shteti ku esht....!? Or popull or dele ngrihuni para se te na trrokasi lajmi hidhur ne der te shtepis!

  Përgjigju
 • berti: 01/09/2019 00:04

  Policia qe duam ketu i marin armen efektivit n Qeparo e shikon mihalin n kofano te furgonit dhe nuk ndalo po i jep gaz mjera Shqiperi

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 31/08/2019 23:49

  O duhet me jep denime drakonike pa ngurrim fare - dhe kush do ankohet minimum ti dytishohet denimi - dhe te garantuar e kemi qe edhe pordhet kur ti bejne do te kujdesen per decibelet e zhurmes se pordhes se mos po e prishin rendin dhe qetesine. Shqiptaret e din cka eshte dora e forte - e kane pas per 45 vite.

  Përgjigju
 • Lalua.: 31/08/2019 23:10

  Ah drejtor drejtor, jeni bere per tu larguar o mavri. Deri sa te shkojne emerimet me miq dhe me lek keq e me keq do veje puna. Po te ishte pa perkrahje zinxhiri komandues i Fierit do ishin derguar per lesh pas asaj qe ka ndodhur, por asgje si gjen se e kuptoni vete.....

  Përgjigju
 • Ilo: 31/08/2019 23:08

  Kafshe me fytyre njeriu, shtet me fytyre lepurushin.

  Përgjigju
 • obobobo: 31/08/2019 22:58

  Shqiperia tjeter. Nuk kemi ecur para por pas, shume pas duke pare keto pamje

  Përgjigju
 • Napoli: 31/08/2019 21:55

  Jemi ber me keq se Napoliiiiiiiiii

  Përgjigju
 • WTF: 31/08/2019 21:42

  Mire spitali i ri dhe qendra e Fierit u bë, por njerëzit me kulturë ku ti gjejmë?

  Përgjigju
 • Njeriu: 31/08/2019 21:40

  O kafshe me fytyre njeriu. Kur do beheni njerez tamam si e gjithe Europa?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja