Televizioni grek 'Skay', nis grumbullimin e ndihmave monetare dhe ushqimore

Televizioni grek 'Skay', nis grumbullimin e ndihmave monetare dhe ushqimore

Qytetarë grekë, por edhe shqiptarë, kanë kontribuar masivisht në fushatën e grumbullimit të ndihmave humanitare për të prekurit nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Veç shumë shoqatave atdhetare shqiptare, edhe televizioni Skay ka nisur dje një fushatë solidariteti dhe grumbullimi ndihmash për të dëmtuarit nga tërmeti.

Shuma të konsiderueshme monetare dhe material janë grumbulluar deri tani, ndxërkohë që fushata ende vazhdon.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ Bundestagu do akordojë ndihmë financiare, fushata ndihmash monetare në SHBA, Greqi dhe Gjermani 


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)