Tiranë, Durrës dhe Kavajë- Shkollat që kanë pësuar dëme nga tërmeti

1575055700_samiu.jpg

7 shkolla në Tiranë, Durrës dhe Kavajë kanë pësuar dëme si pasojë e tërmetit. Nga 75 ndërtesa kopshte dhe çerdhe, 3 ose katër paraqiten me disa plasaritje. Sipas një verifikimi nga bashkia nuk paraqesin rrezik .

Këto janë disa nga shkollat të cilat kanë pësuar dëmtime:

Kongresi i Lushnjes -Tiranë

Sami Frashëri- Tiranë

Pal Ëngjëlli- Tiranë

Ismet Nanushi Kulle-Durrës

Shaqe Mazreku -Durrës

Xhelal Shtufi- Durrës

Shtodher- Kavajë


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


  • Sondazhi i ditës:

    Pa maskë në ambiente të mbyllura 2 mijë lekë gjobë, ju duket vendim i drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Investimi në Ujësjellësin e Bovillës, Veliaj: Do ta çojmë në 100% filtrimin e ujit në Tiranë!