Zjarr në një banesë te rruga Ura/ Asfiksohen banorët, 15-vjeçarja me urgjencë në spital (FOTO+VIDEO)

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në një banesë ne katin tretë të një pallati, në zonën e njohur si rruga Ura në kryeqytet, pranë komisaritit numër katër.

Nga ngjarja kanë mbetur të asfikuar banorët, ndërkohë që një vajzë 15-vjeçe e cila është dërguar me urgjencë drejt spitalit.

Dyshohet se zjarri mund të ketë rënë si pasojë e një pakujdesie të pjesëtarëve të familjes ku ka rënë zjarri.

3 makina të forcave zjarrfikëse dhe ambulanca kanë shkuar në vendngjarje dhe po pëpiqen të neutralizojnë situatën.

Foto nga vendi i ngjarjes

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës

Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës