Trazirat mbrëmë në kryeqytet, një person nxori armën tek '21 dhjetori' dhe ia drejtoi tifozëve (VIDEO)

 

Mbrëmjen e djeshme, pati përplasje të tifozëve me policinë në zona të ndryshme të kryeqytetit.

Në një prej pamjeve që është bërë virale në rrjetet sociale duket se në zonën e njohur si '21 Dhjetori', një person, që dyshohet të jetë efektiv policie ka nxjerrë armën dhe ia drejton një turme njerëzish, mes të cilëve ka dhe tifozë me qëllim shpërndarjen e tyre. Së bashku me të dalin dhe disa persona të tjerë nga një furgon dhe përplasen me tifozët, ndërsa nuk ka të lënduar.

Ndër të tjera duket se është hedhur edhe gaz lotsjellës për të shpërndarë tifozët që shkaktuan trazira në Tiranë,


Lajmi kryesor:

Policia bën bilancin e dhunës: U lënduan 19 policë, 1 i plagosur me thikë! Dëbuam 80 italianë! Kush shkel ligjin do vuajë pasoja! Një thirrje për qytetarët shqiptarë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Trafik i rënduar në Shëngjin, prej 2 orësh bllokohet qarkullimi! Rrugët e ngushta nuk përballojnë fluksin e automjeteve me pushues