Të notosh në ajër...ja pishina spektakolare (FOTO)

Pishina në “Ambient Garden

Pishinat apo deti na vijnë në mendje në ditët më të nxehta të verës.

Ekipi krijues në “Ambient Garden” vendosi të dizajnojë pishinën më spektakolare në botë, me 50 ton ujë në lartësi 35 metra dhe 14 metra gjatësi.

Verën e ardhshme në Londër mund të notosh në ajër.

Në vitin 2020 do të hapet pishina e parë plotësisht transparente, e cila do të ndodhet në 35 metra lartësi dhe do të lidhë 2 gradaçiela me njëra-tjetrën.

Në të njëjtin kat do të ketë një dhomë me diell, një Spa, një bar veror dhe një kopësht për muajtë e dimrit.

Pishina do të jetë plotësisht transparente, 14 metra e gjatë, 5 metra e gjerë dhe 3 metra e thellë. 

Kjo do të lejojë që godinat dhe mysafirët e tyre të notojnë midis dy ndërtesave, sikur je duke notuar në ajër.

Ora 13:41
Të notosh në ajër...ja pishina spektakolare
1/6
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën