U dëmtua nga protestat në Shkodër, selia e PS-së riparohet brenda natës! Beqaj: U kërkoj ndjesë qytetarëve shkodranë

U dëmtua nga protestat në Shkodër, selia e PS-së riparohet brenda natës! Beqaj: U kërkoj ndjesë qytetarëve shkodranë

Punonjësit duke riparuar dëmet në selinë e PS, Shkodër

Selia e PS-së në Shkodër është riparuar pas dëmtimeve të shkaktuara nga protestat që përfshinë qytetin ditën e djeshme.

Drejtuesi politik i PS-së në këtë qytet, Ilir Beqaj përmes një postimi në Facebook shkruan se simpatizantët socialistë shkodranë janë të indinjuar nga ky akt.

Ai ka postuar edhe disa foto ku shfaqen disa punonjës teksa riparojnë dëmet e shkaktuara.

“Kam komunikuar gjatë gjithë ditës me disa prej tyre. E mirëkuptoj zemërimin e tyre. Por besoj se tani në darkë, jemi të vetdijshëm se durimi dhe përulësia me të cilën e përballëm gjatë paradites sulmin ndaj selisë ka ndikuar drejtpërdrejt në lartësimin e qytetarisë shkodrane" - shkruan Beqaj.

Protesta nisi në formën e homazhit për 25 vjeçarin Klodian Rasha dhe përfundoi në përdorimin e dhunës ku u dëmtuan disa institucione, mes tyre dhe selia e Partisë Socialiste.

Ndërkohë kryebashkiakja Voltana Ademi është shprehur për Report Tv se duhet të hetohen ata që i angazhuan të miturit në këtë protestë.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ppsh: 13/12/2020 23:55

  Hahaaaa doni me per belulin u riparua mbrenda nates... Sa ujesjellsa e sa ura qe kane izoluar fshatra te tere me muaj e vite jane riparuar me kete shpejtesi?

  Përgjigju
 • Sara: 13/12/2020 14:34

  Ne PS e Shkodres ka luft te brenshme qe ka sjell dhe eliminimin e strukturave te saj.Ajo asht thjesht nji godin dhe nuk ka asnje funksion fal luftes se klaneve ne PS e Shkodres.Nuk ke nevoj ti kerkosj ndjes shkodranve por arrestojeni Voltanen si organizuse grupesh kriminale.As ket nuk e beni dot se jeni gjith njilloj dhe mendoni vetem per pushtet

  Përgjigju
 • Shkodrani: 13/12/2020 13:05

  Gabim I madh I kryebashkjakes Ademi ajo duhet ta kthente seline e PS se shkodres ne da jo publike per qytetin

  Përgjigju
 • Brisi: 13/12/2020 11:18

  Me Beqajn ne Shkoder nuk merni asnje deputet......

  Përgjigju
 • Ema: 13/12/2020 11:09

  Po perdoren nga voltana e kompani se po ti dhimbte asaj dilte para “femijeve” sic i quan ajo qe per mua jan vandal dhe i ndalonte me aq pozit sa ka ne shkoder po ju intereson rremuja

  Përgjigju
 • LORA: 13/12/2020 11:08

  C'fare te trishtuar zoti Beqja? Se nuk jane kadër te mbrojne shtepine(seline) e tyre nga hordhite capacule te voltanes? Te trishtuar se rrijne ,si impotente te neveritshem,e veshtrojne pervlimin e shtepise se tyre? Me cfare parash,kush paguan per keto deme?Perhere fature per njerzit puntore e patriote do te jete baterdia e gangsterizmit ciklik te opozites se vetdjegun?

  Përgjigju
 • Eri Londer: 13/12/2020 10:49

  Ju q.....r.... si i riparoni gjerat tuaja brenda nates! Kurse kur jane per popullin skeni lek ka shume procedura e shume e shume justifikime..

  Përgjigju
  • Shaqo: 13/12/2020 11:29

   Edhe ne Londer edhe prape DERR paske ngele. ...thone Shkodra djep kulture!!!??? Qe kur une jam rritur ne keto 40 vjet, nuk di me pare, Shkodren po e njoh vetem si prapambetje mesjetare, vetem zjarre e vrasje, me thoni ku te germoj e lexoj per kulturen e djepin e saj.

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Rrushi i Zadrimës kalbet në vreshta, s'ka blerës! Altin Prenga: Prodhimi më i lartë se kapaciteti përpunues

Rrushi i Zadrimës kalbet në vreshta, s'ka blerës! Altin Prenga: Prodhimi më i lartë se kapaciteti përpunues