Tiranë/ U dëmtua nga tërmeti, del jashtë funksionit Drejtoria e Tatimeve, ja ku do të kryhen shërbimet e taksapaguesve (VIDEO)

Godina e Drejtorisë Rajonale të Tatimeve pranë Burgut 313, ka dalë jashtë funksionit pas tërmetit të 26 Nëntorit. Godina ka pësuar dëme në strukturë, kolona dhe soletë.

Kjo ka bërë që zyrat e tyre të zhvendosen tek drejtoria tek 21 Dhjetori, ku do të kryhen shërbimet e taksapaguesve, deri sa të përfundojnë restaurimi i saj.


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ Dëmtohet godina e Tatimeve në Tiranë! Rrafshohet shkolla e Bubqit e 33 godina në Durrës, së shpejti edhe 48 në Shkodër e Dibër (VD)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)