U futën në histori për humbjen poshtëruese, Southampton dhuron për bamirësi pagat e futbollistëve

Klubi i Southampton në Premier League ka vendosur të japë për bamirësi pagën e ditës së premte të futbollistëve dhe stafit drejtues. Kjo ditë korespondon me humbjen turpëruese 0-9 kundër Leicester, që mbeti edhe në histori për shkak se rezulton disfata më e thellë që një ekip i këtij kampionati ka pësuar në shtëpi.

Aktulishtë Southampton po përgatitet për dy ndeshjet e radhës të cilat korespondojnë me një kundërshtar mjaft të vështirë, Manchester City-n. Fillimisht skuadrat do të ndeshjen për Kupë dhe më pas për kampionatin në fundjavë.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi që pensionistët nuk mund të dalin më nga shtëpia deri në një urdhër të dytë?

Komento