POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Rrëfehet 67-vjeçari: Ja çfarë i thashë Bashës, që më goditi bodigardi, do ta padis (VIDEO)

Ky eshte Vasil Buzo, 67 vjecari i cili tre dite me pare ne takimin qe kryetari i Partise Demkoratike Lulzim Basha zhvilloi ne Pogradec u godit nga bodigardi i tij me grusht ne bark (lexo ketu). 67 vjecari tregon se cfare bisedoi me Lulzim Bashen dhe çfare i tha ne vesh, gje e cila me pas solli edhe reagimin e bodigardit te Bashes.


 

"Une ate dite e takova dhe me tha si je, mire i thashe une. Me daten 16 e di qe kemi proteste, por ne date 17 nuk e di cfare do behet, kush do ta marri? Ai me tha: Une do ta marr kush do ta marr, populli tha. Cili popull i thashe une, ti? Ti vodhe rrugen e kombit 300 milione euro, plus asaj vrave edhe 4 veta ne Tirane. E kete kohe ai u shkeput nga une dhe bodigardi i tij qe ishte ne krah erdhi dhe me goditi" tha ai.

67 vjecari tregon se grushti i bodigardit ishte i forte por, ai eshte terhequr mbrapa pasi ne te kundert do te kishte rene ne toke. "Me goditi ne bark, u spostova une sepse grushti ishte i forte po te mos isha spostuar do isha rrezuar sepse grushti ishte i forte dhe do bija ne koke une. Une nuk dola per asgje tjeter ne kete shesh vecse per ti thene ate se cfare i thashe Lulzim Bashes, une nuk kerkoj asgje dhe nuk kisha asnje lloj qellimi politik" tha ai.

Ai tregon se atë ditë kishte dalë vetëm për ti thënë këtë gjë Bashës. 'Po, vetem per ti thene kete dola, as pune nuk kerkoj asgje nuk kerkoj, ashtu e ndjeva ashtu ia thashe' përfundon ai. Vasil Buzo perfundon duke thene se do ta ndjeke ceshtjen edhe me tej, ai tha se po mundohet te gjeje nje avokat per ta paditur Lulzim Bashen, por e ka te veshtire dicka te tille pasi nuk ka para per procesin gjyqesore, por nje gje eshte e sigurt qe ai nuk do ta lere me kaq/ Sot7

d.ba./r.k.
Komento

Komente

 • Shugar: 16/02/2019 08:31

  Po ai bodigardi esht ordinjer,skishte ndonje njeri te tij ai plaku tja cante koken e 2sh pleres.me se ofitoj basha me nga 5 veta qe mbledh nper qytete.

  Përgjigju
 • dulja: 16/02/2019 05:23

  bravo VASIL QE I KE KUJTORE 21 JANARIN DHE RRUGEN E KOMBITE DHE MOSE E LEME QE KY HAJDUTE E KRIMINEL TE MARRI PRAPE KARRIGEN SE NUKE eshte i ndershem pere ate karrige nje plere

  Përgjigju
 • Rruqja: 15/02/2019 18:03

  Jo more pse paska popull ? ? ? .Kriminelu dhe hajduti vret kush i prish pune .Basha po te kidhte pak nje te qinten e ndrgjegjes do ti thoshte vetes stop .Nuk eci me perpara .po hajduti do bej cdo gje me ligj e pa lugj per te arrit qellimin .

  Përgjigju
  • Eno: 16/02/2019 00:44

   Veshtir eshte ta ndjekesh me avokat o zotri

  • Tani: 15/02/2019 21:15

   Mjaf o rruqee se Te kam ndjekur kaq koh qe shkruan bagabon I rames

 • Demokrati: 15/02/2019 17:57

  Kriineli do mbetet kriminel dhe ne gjirokaster 60 veta ishin ne miting te bashes .me bashen do te meren se do te veje ne pushtet me dhune .

  Përgjigju
  • koli: 16/02/2019 14:47

   Ky kriminel ish-shoqerues i berishes dhe sot i bashes eshte i denuar ne zvicer biles per trafik droge,shish eshte ne dijeni,pyesni Petro Kocin per kete gje.

  • Lenini: 15/02/2019 21:02

   Ai është ish botgadi i Berishës. Njeri shum i lig. Pervers në llojin e tij.