U qëllua një ditë më parë, ja gjendja shëndetësore e punonjësit të Bashkisë Shkodër

U qëllua një ditë më parë, ja gjendja shëndetësore e punonjësit të Bashkisë Shkodër

Ermal Dizdari

Shkoder- Ermal Dizdari, prej 24 orësh ndodhet i shtruar në spitalin e Traumës në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se aktualisht 49 vjeçari, është koshient, ndodhet në pavion por gjëndja e tij shëndetësore ende nuk e kaluar rrezikun.

Ai po mbahet në monitorim nga bluzat e bardha, pasi ai është qëlluar disa herë në kohë me sende të forta dhe për këtë arsye mjekët vijojnë të kenë frikën e një hemoragjie të brendshme çka mund të krijojë rrezik për jetën e 49 vjeçarit. 

Ermal Dizdari, 49 vjeç, punonjës pranë Zyrës së Prokurorimeve në Bashkinë Shkodër, u sulmua në afërsi të banesës së tij, në lagjen 'Salo Halili' nga dy persona të paidentifikuar, mengjesin e 13 qershorit 2024

Policia e Shkodrës, ka nisur hetimet një ditë më parë për zbardhjen e kësaj ngjarjeje të rëndë, pasi përvec ngjarjes ajo cfarë ka tronditur opinionin publik është dhuna ndaj një zyrtari të institucioneve publike në Shkodër. 

Policia ende nuk e ka saktësuar pistën e saj konkrete të hetimit por dyshohet se dhuna ka ardhur për shkak të detyrës. Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provave material kamerat e sigurisë në zonë të cilat mendohet se kanë filmuar momentin kur është qëlluar me sende të forta 49 vjeçari.

S.G/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eugjen: 16/06/2024 07:22

  Nje djale model,nga nje familje model e qytetit.. Pata fatin ta njoh shume vite perpara,si punonjes i Bashkise Shkoder. Lutemi Zotit te kaloje gjendja kritike per jeten,dhe i lutemi organeve kompetente ta zbardhin sa me shpejt kete krim.Sherim te shpejte Ermal Dizdari.

  Përgjigju
 • Piku: 15/06/2024 19:29

  Djale flori, i thjeshte, nuk asht perly kurre se tani ka fillu te ky pozicioni i prokurimeve. Sherim te shpejte, edhe policia te kape fajtoret edhe kur nuk vjen Drejtori i Pergjithshem

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë

Yjet e muzikës botërore, vajzat e grupit ‘ABBA’ shijojnë pushimet në Sarandë