'Un caffe'...Rama porosit në lokalin italian, kamarieri i del nga Elbasani: Ou shqiptar (VIDEO)

Teksa ishte ulur në një kafene në Itali, kryeministri Edi Rama ka takuar një shqiptar i cili punonte kamarier. Kreu i qeverisë e ka ftuar të ulet në tryezë me të, teksa i riu nga Elbasani shpreh keqardhjen për gjendjen në të cilën ndodhet vendit, por edhe mirënjohjen për shtetet që kanë ndihmuar vendin tonë pas tërmetit të 26 nëntorit.

"Në Itali jam që nga 2003, jam nga Elbasani. Më erdhi shumë keq për tërmetin që ndodhi në Shqipëri dhe më bëhet shumë qejfi që Italia dhe shumë shtet të botës kanë ndihmuar", tha i riu nga Elbasani.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ Bashkimi Europian konferencë donacionesh për Shqipërinë, Rama: U kërkova të bëhet brenda janarit


B.K./d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?×

Lajmi i fundit

John

Sekuestrohen 7 kg drogë dhe 300 rrënjë kanabis në Mat, arrestohen 4 persona dhe lihet i lirë një i mitur