Ura e Madhe në Kukës, Rama publikon pamje gjatë punimeve: Përqeshët kur jua tregova me 3D! Spektakël inxhinerik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje gjatë punimeve në Urën e Madhe të Kukësit. Teksa e konsideroi si një spektakël inxhinerik, kryeministri Rama shprehet se projekti u nënvlerësua në fillim kur u prezantua në 3D dhe se  “u tallën” me të. 

"Mirmëngjes  dhe nga puna në Urën e Madhe të Kukësit, për të cilën s’keni lënë përqeshje pa më bërë kur jua tregova në 3D dhe e cila do ta kthejë kalimin e lumit nga një grykë sekëlldisëse shisheje, në një spektakël mbresëlënës inxhinierik, ju uroj një ditë të mbarë", shkruan Rama në Facebook. 

Ura e Madhe e Kukësit, që është pjesë e Rrugës së Kombit  do të zëvendësojë urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se 45 vite. Më herët vetë kryeministri Rama ka thënë se kjo urë e vjetër do të qëndrojë si relike e kohës dhe nuk do të shërbejë më as si urë kalimi për rrugë dytësore. 

Ura do të ketë një gjatësi prej 310 metrash dhe struktura e saj mbajtëse kryesore do të jetë prej çeliku special. Ura e Madhe e Kukësit do ketë dy bazamente prej betoni në brigjet e liqenit, ndërsa gjatësia e saj do të jetë konstruksion metalik, me një hark të madh pa këmbë të ndërmjetme. Ura e re do të bashkojë brigjet e Drinit në Rrugën e Kombit

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • E Spahiu: 06/10/2022 18:45

  Hallall dhe bravo për këtë investim Do zoti edhe tuneli i rrugës Arbrit hapet Kënaqësi për gjëra të bukura

  Përgjigju
 • Cemellajk: 05/10/2022 19:35

  Shume projekt i bukur avash avash po shnderrohet shqiperia

  Përgjigju
 • Vedat: 05/10/2022 19:34

  Te mos njohesh nje gje te re normal qe do e shohesh zgjodhe audiencen e gabuar Rama hahahah

  Përgjigju
 • Hasi prej Tasi: 05/10/2022 17:01

  Berisha ka bere investimin me te madh ne Kukes. Ka nxjerre yllin e politikes Flamur Gomar Noken.

  Përgjigju
  • Haha: 05/10/2022 18:46

   E modhe kjo … i mungon vec samari Mulit

 • frenki: 05/10/2022 14:40

  hemo kuksian si ju duken kur investon ai qe keni juve inat dhe sju beri saliu asgje se e kishte mendjen te vidhte

  Përgjigju
 • xani: 05/10/2022 14:39

  te marrin shembull keta qe vetem shajn per punet e z.rama,po duket ne cdo cep te shqiperise qe ka ndryshuar shume

  Përgjigju
 • regi: 05/10/2022 14:39

  me perpara nuk vihej kurr dore ne kukes vetem me qeverin rama po shikohen keto pune

  Përgjigju
 • Skerdi: 05/10/2022 13:44

  Nuk mungojne investimet ne asnji qark te shqiprise

  Përgjigju
 • Goni: 05/10/2022 13:44

  Kjo ure do e mdihmoj shum kukesin

  Përgjigju
 • Turi: 05/10/2022 13:44

  Banoret e kukesit e meritojne nje investim te tille

  Përgjigju
 • Luan: 05/10/2022 13:30

  Pasi te perfundoje mendoj qe do jete vepra me e madhe infrastrukturore ne shqiperi pas ures se vashes.

  Përgjigju
 • Alban: 05/10/2022 13:29

  Per kapacitet qe kane firmat ndertuese ne shqiperi eshte fantastike.

  Përgjigju
 • ymer: 05/10/2022 13:04

  punime nga jugu ne veri per te sjelle zhvillim ne shume sektore

  Përgjigju
 • andi: 05/10/2022 13:00

  gjith kte vemendje qe ka marr kuksi kohet e fundit, nuk e ka pasur per vite te tera bashke

  Përgjigju
 • Bledi: 05/10/2022 12:06

  Qyteti i Kukesit ka ndryshuar shume dhe ky investim i ures ishte i domosdoshem ju lumte per keto vepra qe beni

  Përgjigju
 • Leo: 05/10/2022 12:05

  Shpresoj te mbaroje sa me pare kjo ure ne Kukes sepse do lehtesoje shume dhe levizjen e qytetareve por jo vetem

  Përgjigju
 • Geris: 05/10/2022 12:04

  Fjalen qe jepni e mbani,veper fantastike ju lumte!

  Përgjigju
 • Hasan: 05/10/2022 11:51

  Mos bre pse se si le me gjo Kuksjanve per ca me u anku. Ja bone te gjitha me stagum me ur e me aeroport

  Përgjigju
 • Teo: 05/10/2022 11:51

  Punete mbear dhe shpresoj te perfundoj sa me shpejt

  Përgjigju
 • Eno: 05/10/2022 11:50

  Keto jane te vjitha premtime te mbajtura e jo llafe

  Përgjigju
 • Ani: 05/10/2022 11:50

  Si gjithmone me llafe e me mos pelqeime se jane mesuar me ato te tjeret qe i genjenin e i mbajn me shpresa

  Përgjigju
 • Agron: 05/10/2022 11:49

  Skan ca me then me tash qe ska pas investime ne veri e o ka bo Rama per Kuksin o ska bo kush

  Përgjigju
 • Frenki: 05/10/2022 11:40

  Premtimet te mbajtura e jo llafe

  Përgjigju
 • Klea: 05/10/2022 11:39

  Pune te mbare e mezi presim ta shohim te perfunduar

  Përgjigju
 • Dora: 05/10/2022 11:38

  Sa investim i madh ne kukes do e ndryshoj shum si vend

  Përgjigju
 • ylli: 05/10/2022 11:30

  rama ka zhvilluar shume kuksin si qytet bravo te qoft nuk duhet me te aknohemi me per investime ne veri

  Përgjigju
 • cimi: 05/10/2022 11:25

  mezi presim te inagurohet do jet shume fantastike si projekt

  Përgjigju
 • Geni: 05/10/2022 11:24

  Pas stadiumit dhe airoportit kukesi po merr dhe kete ure

  Përgjigju
 • Arbi: 05/10/2022 11:24

  Kjo ure do ti lehtesoje punen banoreve te zones

  Përgjigju
 • Gezim: 05/10/2022 11:22

  Ju lumte per kete investim qe kukesi e meriton

  Përgjigju
 • Aldo: 05/10/2022 11:11

  Goxha investime po behen ne vendin ton dhe me plot vler. Nuk po ndalohet asnje dit vetem punime nga veriu ne jug

  Përgjigju
 • Geri: 05/10/2022 11:08

  Mos ts vrasi fare mendjen qeveria per kta qe flasin pa baza, le ta shohin kur te perfundoj cdo te thone

  Përgjigju
 • stejsi: 05/10/2022 11:04

  nje super investim i cili eshte shume i nevojshem ne ate zone

  Përgjigju
 • enklis: 05/10/2022 11:00

  pune shume e mire e cila do i vije shume ne ndihme mjeteve te transportit te mallrave

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Macron në Tiranë: E rëndësishme të kemi solidaritet për energjinë! Kemi projekte konkrete për Ballkanin

Macron në Tiranë: E rëndësishme të kemi solidaritet për energjinë! Kemi projekte konkrete për Ballkanin