Emërohet prefekti në qarkun e Shkodrës, vendi ishte vakant që pas shkarkimit të Çesk Milljes

SHKODËR- Majlinda Jubani Angoni është emëruar perfekte në qarkun e Shkodrës. Vendimi ka ardhur një ditë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, ku mësohet se një nga pikat e diskutimit ka qenë edhe emërimi i përfektit të Shkodrës.

Vendi ka qenë vakant që pas shkarkimit që ministri Lleshaj i bëri Cesk Milljes në kohën e pandemisë.

Millje u shkarkua pasi qeveria ka pasur kritika për mënyrën se si ka funksionuar qyteti i Shkodrës në periudhën e pandemisë globale COVID-19, por që nuk janë reflektuar me një zgjidhje nga ana e pushtetit vendor.

Pas shkarkimit, në postin e tij u delegua Zv. ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari.

 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

 • Mira: 02/09/2020 23:10

  Nuk me besohet qe nje njeri kaq falloc te behet prefekte,me siguri nuk e njohin mir cfar monstret eshte!

  Përgjigju
 • Geri: 02/09/2020 18:37

  Derisa Rama i la Voltanen Shkodres dhe nuk investon asnje euro duke ja len fajin asaj,asgje nuk do ndryshoj ne reslitetin e mjerushem te qytetit.Rtofshin Tirana,Vlora dhe ambasadorja amerikane....nuk ka tjeter Shqiperia

  Përgjigju
 • Ani: 02/09/2020 18:28

  Shpresoj ta patroj prefekturen nga militantet e korruptuar

  Përgjigju
 • Joela: 02/09/2020 17:03

  Absolutisht nje zonje e vertete. Shpresoj te kemi tjera emerime te tilla pasi e meriton ai qytet.

  Përgjigju
  • Mira: 02/09/2020 23:08

   Veq nje zonje e vertet qe smund te thuash,ajo eshte nje njeri fallco qe lufton vetem per perfitime personale!

 • Urime: 02/09/2020 16:34

  Nje gru zonje fantastike ! Ka nevoj shkodra per figura te tilla

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Etna shpërthen sërish, pamje nga krateri i vullkanit