VIDEO/ Bayern Munich vendos diktatin në Bundesligë, bavarezët kalojnë Schalken me 2 gola! E mbyllin vitin në krye

VIDEO/ Bayern Munich vendos diktatin në Bundesligë, bavarezët kalojnë Schalken me 2 gola! E mbyllin vitin në krye

Festa pas golit të Gnabry

Në "Veltins Arena" Bayer Munich fitoi 0-2 me Schalke 04 për javën e 15 në Bundesligë. Skuadra e Nagelsmann e mbyll vitin 2022 në krye të Bundesligës, me skuadrat që do marrin pushimet me nisjen e Botërorit të Katarit. Në sfidën e së shtunës vendosën golat e Gnabry në minutën e 38 dhe Choupo-Moting në minutën e 52. Me 34 pikë, Bayern Munich qëndron në krye të Bundesligës, gjashtë pikë më shumë se Leipzig ndjekës. Schalke me vetëm 9 pikë qëndron në vendin e fundit.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Ndalni Bayern Munich, bavarezët shkëputen në krye të Bundesligës! Wolfsburg marshon drejt Europës, fitojnë Bayer Leverkusen dhe Leipzig


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE