VIDEO/ Kukësi prish ecurinë e Laçit, e mund 1-0 në Superligë

Goli i Abdu

Në "Kukës Arena", vendasit e Kukësit mundën 1-0 Laçin për javën e nëntë në Superligë. Skuadra e Stavri Nicës iu u rikthye te fitorja, ndërsa pas dy fitoreve Laçi pëson disfatë. Pjesa e parë u mbyll pa gola, me të dyja skuadrat që nuk gjetën shënjestrën e duhur. Në fraksionin e dytë të ndeshjes ishte Abdu që në minutën e 63 shfrytëzoi një krosim në zonë dhe me kokë mposhti Dajsinanin. Me këtë sukses Kukësi shkon në kuotën e 10 pikëve për vendin e tetë, ndërsa Laçi me 13 pikë qëndron në vendin e tretë.

GOLAT/ Teuta tregon pse futbolli s'parashikohet, përmbys 2-3 Dinamon dhe detyron Di Biagion të dorëhiqet! Kukësi mposht me një gol Laçin