VIDEO/ Përmbysje e çmendur dhe 5 gola, Elbasani fiton me Apoloninë dhe merr kreun e Kategorisë së Parë

Festa e AF Elbasanit

AF Elbasani fitoi 3-2 me Apoloninë për javën e katërt në Kategorinë e Parë. Në "Elbasan Arena" vendasit e Nevil Dedes përmbysën ndeshjen dhe morën kreun e klasifikimit, me pikë të barabarta me Bylisin (10). Sfida nisi mirë për miqtë, që shënuan dy herë me Trifonin dhe Maksutin në minutat 4 dhe 6. Më pas Karakaçi nga pika e bardhë e penalltisë shkurtoi shifrat për 1-2 në minutën e 18-të. Do duheshin minutat 63 dhe 90+6 që Kasa me dy supergola të përmbyste ndeshjen dhe t'i jepte fitoren dhe kreun e renditjes Elbasanit.

GOLAT/ AF Elbasani fiton mes spektaklit kundër Apolonisë dhe merr kreun, Flamurtari e 'bën sefte' e fiton me Vorën në Kategorinë e Parë

×

Protestat te bashkia, sulmet e Metës dhe 'lëvizja' e papritur ndaj SPAK, Erion Veliaj sonte në 19.00 në Report Tv