VIDEO/ Schalke 'zhytet' në fundin e Bundesligës, RB Leipzig fitore 'tenistike'

Një nga golat e Leipzig

Në "Veltins Arena", RB Leipzig fitoi 1-6 me vendasit e Schalke 04. Miqtë nuk e vendosën në diskutim fitoren, teksa shënuan katër herë në pjesën e parë. Andre Silva shënoi dopietë në minutat 7 dhe 44, teksa Henrichs shënoi në të 15 minuta dhe Werner në 45+2. Në pjesën e dytë për Leipzig shënuan Olmo dhe Poulsen, teksa shkurtoi diferencën Kozuki. Me këtë fitore, Leipzig shkon në vendin e dytë me 32 pikë, teksa Schalke mbetet në fundin e renditjes me nëntë pikë.

VIDEO/ Bayern Munich barazon në shtëpi! Leipzig bën detyrën në transfertë, Schalke pëson 6 gola