VIDEO/ 'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', marshimi i tifozëve të Kombëtares që 'veshi' Dortmundin kuqezi

DORTMUND - Pamje të tilla nuk janë të zakonshme për t'u parë, me afro 50 mijë tifozë të Kombëtares që ishin prezent në "Iduna Park" për të ndjekur Itali 2-1 Shqipëri, ndeshjen e së shtunës për Grupin B të Euro 2024 në Gjermani.

Gjatë së premtes dhe së shtunës së shkuar, shqiptarët "pushtuan" Dortmundin dhe "lumi" kuqezi i tifozëve ka bërë bujë në mediet evropiane. Edhe njëherë po propozojmë pamjet fantastike nga marshimi i ultrasve të Kombëtares për në stadium, ndërsa imazhe si këto të kujtojnë tifozët e Dortmundit të quajtur si "Muri i Verdhë" që tanimë u shndërruan në "Muri i Kuq".

'Shtetet e Bashkuara të Shqipërisë', shkruhet në banderolën e Tifozëve Kuq e Zi. Kujtojmë se Kombëtarja luan edhe dy ndeshje në Grupin B, ajo kundër Kroacisë në Hamburg më 19 qershor dhe kundër Spanjës në Dusseldorf më 24 qershor.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mali: 17/06/2024 11:51

  Epo populli thjeshte buke e domate ka ngrene gjithmone, por me zemer te paster. Te tjerat qejfe e marifete jane per pushtetaret, banditet e mafiozet

  Përgjigju
 • abc: 17/06/2024 09:00

  tifoza me buke e domate me vete...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dëshmia, dy oficerë policie lanë pozicionet e tyre dhe u vunë në kërkim të atentatorit të Trumpit përpara se ai të qëllonte

Dëshmia, dy oficerë policie lanë pozicionet e tyre dhe u vunë në kërkim të atentatorit të Trumpit përpara se ai të qëllonte