VIDEO/ Zvicra e pafuqishme para Kupës së Botës, Gana e mund me 2 gola

Gana 2-0 Zvicra

Gana fitoi 2-0 me Zvicrën në miqësoren e zhvilluar mesditën e së enjtes në Al Nahyan Stadium në Abu Dhabi. Të dyja skuadra pak ditë më vonë do jenë pjesë e Kupës së Botës, me provën gjenerale që shkoi për afrikanët. Skuadra e Zvicrës u duk e pafuqishme në fushë, duke pësuar dy gola në pjesën e dytë.

Salisu në minutën e 70 zhbllokoi ndeshjen, teksa katër minuta më vonë Semenyo gjeti edhe golin e dytë. Të dyja momentet deçizive të duelit panë mbrojtjen helvete me probleme. Skuadra e Yakin nuk e kishte freskinë e duhur në fushë, paçka se titullar ishin emra si Xhaka, Shaqiri, Zakaria apo edhe Schar e Sommer.

'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?