Dhuratë nga qeveria kroate, Manastriliu: Vijnë 20 mijë doza vaksine Astra Zeneca në vend

20 mijë doza vaksinë Astra Zeneca kanë mbërritur në vendin tonë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja Ogerta Manastirliu, në një shënim në mediat sociale.

'20.000 doza vaksine AstraZeneca sapo kanë mbërritur në Shqipëri, falë mbështetjes së qeverisë kroate. Me 1,699,410 vaksina antiCOVID që kanë mbërritur deri tani dhe sasi të tjera që do të vijnë, jemi të vendosur të çojmë përpara planin kombëtar të vaksinimit anticovid.'- shkruan Manastirliu.


Lajmi kryesor:

Gushti, i hapur për vaksinim masiv për qytetarët +18 vjeç! Manastirliu: Studentët të vaksinohen para shkollës, 24% e popullsisë ka marrë të 2 dozat! Vijnë 20 mijë doza


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Arrestohet avokati Lavdosh Shehu, i kërkoi 12 000 euro familjes së 1 të dënuari me premtimin se do e ekstradonte nga Italia duke korruptuar zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë