Tiranë, shkatërrohet dhe hidhet në një kazan mbeturinash biçikleta Mobike

Tiranë, shkatërrohet dhe hidhet në një kazan mbeturinash biçikleta Mobike

Biçikletat e shkatërruara

Vijon vandalizimi i biçikletave Mobike në Tiranë, rasti më i fundit është një imazh i fiksuar në të cilin mjeti është hedhur në një kazan mbeturinash.

Ky nuk është rasti i parë ku njerëz të caktuar keqpërdorin mjetet “Mobike” pasi përpara disa javësh një adoleshent është filmuar teksa shkatërronte mjetin, duke e përplasur me një mur në rrugë.

Përpos imazhit negativ që krijojnë sjellje të tilla arsyet e këtyre akteve vandale mbeten të panjohura. Biçikletat u sollën në Shqipëri në qershor pas një marrëveshje qe Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe drejtori i “Mobike” Massimiliano Rubin, nënshkruan në Ditën Ndërkombëtare të Biçikletave për sjelljen e 4 mijë të tillave në Shqipëri.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cim Tironci: 20/07/2018 01:11

  Bicikleta e Erionit NE kosh plehrave eshte njesoj sikur ke hedhur Erionit NE kazanin e plehrave

  Përgjigju
 • Admin: 19/07/2018 23:12

  Nga shpellat, lluci, kanali, kallamishtja, pra maxikatuni, jo fshat, e quajtur Tirane , nuk mund ti hipesh ne biciklete, se po ti pyesesh kush u shpik me pare nga mjetet e udhetimit te thone: opinga, gamori, treni, makina, rrota dhe bicikleta....

  Përgjigju
  • Sefer Daja: 20/07/2018 07:34

   Po të pyesësh tironcit e vërtetë se kush u shpik i pari do të përgjigjen :gamori dhe e quajtëm ADMIN

 • Sefer Daja: 19/07/2018 22:29

  Duhet "hedhur në kosh" ai që i solli këto biçikleta dhe po i përdor taksat dhe rrugët e Tiranës për interesin e tij! Po ndërton korsi biçikletash kur trotuaret e këmbësorëve dhe rrugët e makinave janë për faqe të zezë! Jo se po mendon për të apasionuarit e dyrrotakut por do të mos dëmtohen rrotat e biçikletave të tij!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ I riu që ktheu motrat në narkomane, shpallet në kërkim një 40-vjeçar! I lidhur me të dyja, u jepte kokainë

Tiranë/ I riu që ktheu motrat në narkomane, shpallet në kërkim një 40-vjeçar! I lidhur me të dyja, u jepte kokainë