Tiranë, shkatërrohet dhe hidhet në një kazan mbeturinash biçikleta Mobike

Biçikletat e shkatërruara

Vijon vandalizimi i biçikletave Mobike në Tiranë, rasti më i fundit është një imazh i fiksuar në të cilin mjeti është hedhur në një kazan mbeturinash.

Ky nuk është rasti i parë ku njerëz të caktuar keqpërdorin mjetet “Mobike” pasi përpara disa javësh një adoleshent është filmuar teksa shkatërronte mjetin, duke e përplasur me një mur në rrugë.

Përpos imazhit negativ që krijojnë sjellje të tilla arsyet e këtyre akteve vandale mbeten të panjohura. Biçikletat u sollën në Shqipëri në qershor pas një marrëveshje qe Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe drejtori i “Mobike” Massimiliano Rubin, nënshkruan në Ditën Ndërkombëtare të Biçikletave për sjelljen e 4 mijë të tillave në Shqipëri.

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Cim Tironci: 20/07/2018 01:11

  Bicikleta e Erionit NE kosh plehrave eshte njesoj sikur ke hedhur Erionit NE kazanin e plehrave

  Përgjigju
 • Admin: 19/07/2018 23:12

  Nga shpellat, lluci, kanali, kallamishtja, pra maxikatuni, jo fshat, e quajtur Tirane , nuk mund ti hipesh ne biciklete, se po ti pyesesh kush u shpik me pare nga mjetet e udhetimit te thone: opinga, gamori, treni, makina, rrota dhe bicikleta....

  Përgjigju
  • Sefer Daja: 20/07/2018 07:34

   Po të pyesësh tironcit e vërtetë se kush u shpik i pari do të përgjigjen :gamori dhe e quajtëm ADMIN

 • Sefer Daja: 19/07/2018 22:29

  Duhet "hedhur në kosh" ai që i solli këto biçikleta dhe po i përdor taksat dhe rrugët e Tiranës për interesin e tij! Po ndërton korsi biçikletash kur trotuaret e këmbësorëve dhe rrugët e makinave janë për faqe të zezë! Jo se po mendon për të apasionuarit e dyrrotakut por do të mos dëmtohen rrotat e biçikletave të tij!

  Përgjigju