Vogëlushja Hera na këshillon të gjithëve nga shtëpia: Lani duart shpesh dhe hani sa më shumë fruta!

Hera Valisi, vogëlushja 6-vjeçare nga Tirana na ka këshilluar të gjithëve se si të kujdesemi në këto ditë në një mënyrë mjaft unike.

E veshur me të bardha, flokët bisht dhe me maskën e vënë ajo ka një mesazh për të gjithë për fëmijët dhe të rriturit.

Duhet të qëndrojmë në shtëpi, të lajmë duart shpesh, të përdorim dezinfektantin, vitaminën C edhe hamë frutat.

Paçim dhe ju lutem qëndroni në shtëpi!”, ka këshilluar vogëlushja.

Mesazhet e ndryshme nga vogëlushët kanë sjellë sensibilizim për të gjithë ata që po përballen me vetëizolimin nga COVID-19.

 


Lajmi kryesor:

'Është koha të qëndrojmë në shtëpi', artistë e njerëz të thjeshtë bëhen bashkë: Lutemi të kalojë me sa më pak dhimbje!


E.D./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

Video/ Makina përplas motorin, nuk do e besoni ku përfundon drejtuesja e tij