Vrasja e taksist në Fushë- Prezë, identifikohet autori! Dyshohet konflikt në fisin Budlla

TIRANË- Dy ditë pas vrasjes misterioze të taksistit, Abdulla Budlla, policia identifikon autorin e ekzekutimit të 71 vjeçarit.Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se ngjarja është drejt zbardhjes dhe dokumentimit të plotë ku dyshohet se shkak për eliminimin e tij fizik është bërë një konflikt në fisin e Budllës.

Operacioni është ende në vijimësi, me uniformat blu që vijojnë kontrollet në zonën e Rinasit dhe atë të Fushë Krujës për të mësuar nëse ka persona të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Ndërkohë ne policinë e Tiranës ka disa të shoqëruar të cilët dyshohen se janë të përfshirë në ngjarjen e 2 ditëve më parë ku mbeti i vrarë taksisti Abdulla Budlla ndërsa vijon puna për kapjen e automjetit të përdorur nga autorët.

71-vjeçari baba i 3 djemve dhe 1 vajze u ekzekutua pasditen e 3 gushtit në zonën e Fushë Prezës në aksin që lidhet me Aeroportin e Rinasit. 7 plumba të dala nga automatiku i morën jetën taksistit që punonte në të zezë, me autorët që u kujdesën për të mos lënë asnjë gjurmë në vendin e ngjarjes duke mos lënë asnjë gëzhojë.

Abdulla Budlla ishte një person pa precedent të mëparshëm penal e që njihej nga fqinjët në fshatin Ahmetaq si një njeri i qetë dhe shembullor.

B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Paris 2024/ Ministrja franceze e sportit lahet në lumin Sena dy javë para Lojërave Olimpike

Paris 2024/ Ministrja franceze e sportit lahet në lumin Sena dy javë para Lojërave Olimpike