Vrasja e ish-oficerit, bashkëshortja e tij punonjëse e Policisë së Shtetit

Vrasja e ish-oficerit, bashkëshortja e tij punonjëse e Policisë së Shtetit

Vendi ku u ekzekutua ish-oficeri Arben Bilali

Arben Bilali, ish-oficeri që u ekzekutua sot në Tiranë, kishte edhe bashkëshorten e tij, punonjëse policie. Report Tv mëson se ajo punon si shefe e sektorit të statistikat në Policinë e Shtetit. Ndërsa 50-vjeçari ka qenë efektiv policie në komisariatin nr.2 në kryeqytet si dhe pjesëtar i repartit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH). Ai ishte larguar nga uniformat blu disa vite më parë. Arben Bilali është vëllai i tretë në familjen Bilali në Tiranë që ekzekutohet në atentat. Më herët, në 1997 dhe 2010, janë vrarë Bujar dhe Leonard Bilali. Ndërsa sot u ekzekutua vëllai i madh, Arben Bilali.


Lajmi kryesor:

Zinxhiri i vrasjeve godet sërish familjen Bilali në Tiranë, ekzekutohet në atentat Arben Bilali ish-oficer policie i ngujuar (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë të gjithëve

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë të gjithëve