Vrasja e Santiago Malkos/ Zbardhet dëshmia e babait: Nuk i njoh të dyshuarit! Gruaja e viktimës largohet jashtë vendit

Vrasja e Santiago Malkos/ Zbardhet dëshmia e babait: Nuk i njoh të dyshuarit! Gruaja e viktimës largohet jashtë vendit

Blendi Teta dhe Santiago Malko

TIRANË- Zbardhet dëshmia e babit të Santiago Malkos të dhënë para trupës gjykuese në procesin gjyqësor kundër Blendi Tetës dhe 8 personave të tjerë.

Burime bëjnë të ditur se babai i 27-vjeçarit ka thënë që lajmin e ka mësuar nga televizioni, gjithashtu në momentin kur ka vajtur në vendin e ngjarjes nuk ka pasur asnjë postbllok policie, teksa thekson se nuk ka qenë në dijeni që djali i tij të ketë pasur konflikte.

“Unë nuk kam pasur dijeni që djali im të kishte konflikte me ndonjë person. Nuk njoh asnjë nga personat e dyshuar”, mësohet të ketë thënë ai.

Po i njëjti burim thotë se në seancë nuk u paraqit bashkëshortja e viktimës, Dea Malko. Sipas policisë bashkëshortja e ish-punonjësit të policisë është larguar jashtë vendit.

Ndërkohë në kërkim për këtë çështje janë Leonard Duka, 33 vjeç; Erlis Duka, 29 vjeç; Ilir Selmani, 34 vjeç; Oltian Loga, 38 vjeç; Dritan Agaj, 38 vjeç; Fatmir Hyseni Musai, 42 vjeç Aleksandër Maxhaku, 37 vjeç; Xhoni Nica, 24 vjeç.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United

Zyrtare/ Joshua Zirkzee, lojtar i ri i Manchester United