Vuçiç bisedë telefonike me kryeministrin izraelit: Në fokus marrëdhëniet dypalëshe

Vuçiç bisedë telefonike me kryeministrin izraelit: Në fokus marrëdhëniet dypalëshe

1708973370_efbrgnrens.JPG

Benjamin Netanyahu dhe Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu me fokus forcimin e marrëdhënieve dypalëshe.

Sipas La Reppublica Lajmin e ka bërë të ditur vetë Vuçiç në profilin e tij në "Facebook", duke shtuar se në bisedë janë trajtuar edhe çështjet kryesore të aktualitetit ndërkombëtar.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kryeministri i Autoritetit Palestinez jep dorëheqjen! Mediat: Izraeli ka rënë dakord për lirimin e 5 ushtareve femra nga Hamas në këmbim të 15 palestinezëve


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin