Vula ende ‘mollë sherri’ për demokratët, Haklaj e Merkoçi ‘përplasen’ ashpër në Report Tv (VIDEO)

Anëtari i grupimit të Bashës, Azgan Haklaj dhe avokati, Fatmir Merkoçi patën një përplasje të ashpër verbale në “Studio Live”, gjatë diskutimit për situatën në të cilën ndodhet e djathta sot ne Shqipëri.

Pjesë nga debati:

Merkoçi: Berisha është kriminel e mora vesh.

Haklaj: Berisha, Meta, Rama.

Merkoçi: Kurse Luli rri në Hollandë, i del gjumi, vjen këtu, bëhet kryetar, ikën prap në Holandë. Vazhdo zotëri se nuk merr vesh nga politika, nuk i njeh lëvizjet politike.

Haklaj: Ke dalë me një votë, unë nga burgu kam fituar.

Merkoçi: T’i ka dhënë Sali Berisha.

Haklaj: M’i ka dhënë Malësia e Gjakovës. T’i s’ke platformë, platforma jote një votë.

Merkoçi: Të bëri Sali Berisha, nga burgu të bëri deputet, ekzemplar je.

Haklaj: Pse Berisha më goditi pra?

Merkoçi: Gjeje ti, atëherë ishte i mirë Berisha, sot jo. Nuk je politikan, nuk bëhesh kurrë.

Haklaj: Je dështak, unë u bëra një herë, ti asnjëherë.

Haklaj: Ku është kauza e Sali Berishës? Vendosi kandidat Fredi Belerin që dhunoi simbolet kombëtare.

Merkoçi: Ti nuk e ke kritikuar kurrë, sot po e kritikon se të ka ikur karrigia.

Haklaj: Ti je mercenar i rëndomtë, paguhesh me gullash (qebap).


Lajmi kryesor:

Berisha 'non grata' mban vulën e PD-së/ Haklaj: Do ta ankimojmë, Apeli nuk respektoi hierarkinë gjyqësore! Merkoçi: Edhe me vulë Basha s’bëri gjë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit