Është këngëtare e hiteve më të suksesshme, por në fund fiton titullin ‘aktorja më e paguar në Shqipëri’...ja për kë bëhet fjalë

Është këngëtare e hiteve më të suksesshme, por në fund fiton titullin ‘aktorja më e paguar në Shqipëri’...ja për kë bëhet fjalë

Elvana Gjata

Elvana Gjata nuk është një aktore, por këngëtare, e megjithatë, kjo e ka penguar atë aspak që të marrë çmimin “aktorja më e paguar në Shqipëri”.

Ka qenë Ermal Mamaqi, producent i disa filmave, që ka zbuluar këtë fakt.

“Ne kemi hyrë pa kushte, por padyshim që Elvana është një nga artistet më të shtrenjta në historinë e muzikës dhe filmave shqiptar. Kështu që të marrësh Elvana Gjatën në një prodhim të çfarëdolloji duhet të jesh shumë i përgatitur financiarisht. Unë e di si janë pagesat e aktorëve, këngëtarëve etj dhe me shumë siguri dhe garanci të them që është aktorja më e paguar ndonjëherë në historinë e filmave shqiptarë”, ka thënë Ermali.

A ju duket e drejtë?

1/5
B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit