Zef Hila pranoi humbjen në Vaun e Dejës, Berisha e mohon: Nuk është e vërtetë! ‘Të shkoftë mbarë’ ka një kod brenda

 

Në dy prej bashkive, konkretisht në Vaun e Dejës dhe në Kavajë, pati një pranim të rezultatit nga ana e kandidatëve humbës. Në Kavajë, kandidati i PS, Redjan Krali me një përqafim i uroi fitoren kandidatit të Bashkë Fitojmë, Fisnik Qosja. Berisha nuk ka lënë pa komentuar urimin e Zef Hilës për kandidatin e PS Kristian Shkreli për fitoren në Vaun e Dejës. Ai mohoi që Zef Hila të ketë pranuar rezultatin dhe shtoi se urimi “të shkoftë mbarë” përmban një kod brenda.

“Si mund ta njihte Zef Hila atë rezultat, kurrë, ai tha këto fjalë: numërimi ëhstë numërim, të shkoftë mbarë. Duhet të zbërtheni kodin e fjalëve. Ajo të shkoftë mbarë i ka të gjitha brenda, nuk është e vërtetë që është njohje rezultati”- theksoi Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha mban zero përgjegjësi për humbjen e thellë: Harrojeni se tërhiqem, Rama manipuloi! S'u pranua emri im në fletën e votimit (Fajëson emrin e Metës)


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Lavrov: Rusia është gati për të negociuar, por duke marrë parasysh realitetin në terren

Lavrov: Rusia është gati për të negociuar, por duke marrë parasysh realitetin në terren