Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Basha: Urime 32 deputetët shqiptarë, kjo do të kontribuojnë në fuqizimin e të drejtave të tyre

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Basha: Urime 32 deputetët shqiptarë, kjo do të kontribuojnë në fuqizimin e të drejtave të tyre

Lulzim Basha

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar 32 deputetët shqiptarë të dalë nga zgjedhjet e mbajtura në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Ai thotë se kjo do të kontribuojnë në mbrojtjen dhe fuqizimin e të drejtave dhe interesave të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut.

"Në emër të Partisë Demokratike dhe në emrin tim personal, uroj 32 deputetët shqiptarë të dalë nga zgjedhjet e mbajtura në RMV. E kam përcjellë me entuziazëm këtë rezultat historik, me besimin e plotë se pavarësisht rreshtimit politik të mandateve shqiptare në qeveri apo opozitë. Ato do të kontribuojnë në mbrojtjen dhe fuqizimin e të drejtave dhe interesave të shqiptarëve në RMV dhe do të garantojnë e konsolidojnë kursin e qartë të RMV drejt standardeve euroatlantike që janë garancia e vetme dhe e sigurt për një Ballkan demokratik,në paqe e të zhvilluar", ka shkruar Basha në Tëitter.

Kujtojmë se në Maqedoninë e Veriut, Lidhja Social Demokrate e ish kryeministrit Zoran Zaev është shpallur fituese e zgjedhjeve të Përgjithshme Parlamentare.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Revoltohet Flutura Açka: Ju burrecë që përmendni emrin tim se jam pjesë e kthimit të Bashës, guxoni t’i kërkonin Berishës të tërhiqet nga PD

Revoltohet Flutura Açka: Ju burrecë që përmendni emrin tim se jam pjesë e kthimit të Bashës, guxoni t’i kërkonin Berishës të tërhiqet nga PD