POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Zgjedhjet s'shtyhen'/ Basha-Ramës: Të kujtohet 2007? Kandidatët e PS-së të lidhur me krimin

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se zgjedhjet e 30 qershorit nuk mund të shtyhen, pasi nuk mund të shkelet Kushtetuta, por Basha mendon ndryshe duke i kujtuar vitin 2007.  "Eshte Edi Rama qe ka shtyre dy here zgjedhjet lokale me vitin 2007. Mekanizem pra ka, se nuk besoj qe eshte rrenuar kaq shume, sa te mos mbaje mend  se zgjedhjet jane shtyre dy here.  Jane justifikimet e fundit te njeriut qe ka humbur lidhjet me realitetin. Ai eshte ngjitur pas karriges, qe e ka marre peng krimi I organizuar. Dhe nuk eshte justifikim ajo qe thote se nuk iki se jam i kecenuar. Kush e kercenon? Krimi I organizuar? Eshte ngjarje e ndodhur me pare edhe kjo. Nje kryeminsiter I marre peng nga krimi duhet te largohet nje ore me pare. Por besoj se ai eshte bahskepunetor me krimin. Kete e provon edhe lista e kandidateve. Kandidati i Shijakut i vendodur nga Avdylajt dhe Keccajt. Shume shpejt do te dalin fakte per kete. Kandidatja e Durresit qe eshte peng i njeriut te dosjes 339, Dako. Do të kemi kohë...Lista e kandidatëve të PS është pasqyra e bashkëpunimit kriminal të Ramës" tha Basha.Lajmi kryesor:

Basha: Gati për negociata me ndihmën e ndërkombëtarëve, por pa Ramën


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Vlora: 15/05/2019 07:53

    Tani do e shtyje dhe nje muaj ky me shtyhet apo nuk shtyhet pfff ca kalamani po ku e gjetet kete o PD ??

    Përgjigju
  • Hinglateri: 14/05/2019 18:20

    Pirdh se lirohesh Lulash

    Përgjigju