'Zhduket' Monika Kryemadhi, asnjë urim për festën e Kurban Bajramit, Endrit Braimllari i 'zë vendin'

'Zhduket' Monika Kryemadhi, asnjë urim për festën e Kurban Bajramit, Endrit Braimllari i 'zë vendin'

Endrit Braimllari dhe Monika Kryemadhi

Që pas zgjedhjeve të 25 prillit dhe pranimit të humbjes, duket se çdo ditë më pak shohim gjurmë të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhit në jetën publike dhe politike të vendit. Në ditën e sotme, që është data më e rëndësishme në kalendarin mysliman, festa e Kurban Bajramit, mungon një urim nga kryetarja e LSI.

Me një njoftim për mediat, LSI bën me dije se do të jetë sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ai që do të jetë në Komunitetin Mysliman dhe Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve për të uruar festën e Kurban Bajramit, duke 'i zënë vendin' Kryemadhit në këtë detyrë.

"Ne orën 11.00, Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari do të jetë në Komunitetin Mysliman për të uruar festen e Kurban Bajramit dhe në 11.30 tek Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve", thuhet në njoftimin e LSI.

Po ashtu Kryemadhi nuk ka postuar asnjë urim as në rrjetet sociale, ndryshe nga liderat e tjerë të politikës në vend, ndërsa bëhet me dije se ajo ndodhet me pushime.

Veprimet e Kryemadhit kohët e fundit krijojnë jo pak konfuzion, ndërsa kujtojmë se ajo habiti jo pak kur u shfaq krejt papritur krah bashkëshortit të saj, presidentit Ilir Meta në vizitën e tij në Budapest në ceremoninë e vendosjes së përmendores së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Në pamjet e publikuara nga Meta, Kryemadhi u shfaq e ulur krah bashkëshortit të saj kryetar shteti, sipas një protokolli ku në raste të tilla ulet vetëm “Zonja e Parë”.

Pavarësisht aludimeve në media, mungon një sqarim nga vetë Kryemadhi, ndërsa mbetet për t'u parë hapi i saj i radhës për të kuptuar nëse do të vijojë apo jo të drejtojë Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pelioni: 21/07/2021 19:55

  Mona ka shku në Hungari me i siguru Likës azil politik mbas largimit nga presidenca,si dhe me fshehur me ndonjë ofshor ato që ka vjedh bashkë me like floririn për 30 vjet,pasi e shikon se këtu e ka davane të humbur,këtu e pret vetëm spaku e mandej burgu i Reçit bashkë me mender presidentin

  Përgjigju
 • Beni: 20/07/2021 10:01

  Çfare problemi bre.Nuk po na uron Monika.

  Përgjigju
  • Beni Hoxha: 23/07/2021 19:36

   Po te ishim para votimeve do uronte 500 here

 • ZHURDULL Rexhep Bule Leka [ kepi ]: 20/07/2021 09:47

  Ishalla zhduket nga faqja e dheut që të bjeri rehat parlamenti nga një njeri si kjo pa din e pa iman Monika hajvane.

  Përgjigju
  • robi: 20/07/2021 12:11

   Eshte duke u falur ne manastirin e sharebajgave te leshelise ne Jale Nafije fallxhorja prandaj mos ja vini re se e zv. Macja Sasha ne lesheli

 • Sondazhi i ditës:

  I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve