Zvicra nuk pranon miqësoren Shqipëri-Kosovë

Zvicra nuk pranon miqësoren Shqipëri-Kosovë

Skuadrat e Kosovës dhe Shqipërisë

Rrezikohet ndeshja miqësorje në fund të këtij muaji mes Shqipërisë dhe Kosovës, pasi Zvicra nuk ka pranuar të zhvillohet në territorin e saj. Federata e këtij vendi nuk e ka pranuar faktin se shumë talente i kanë dhënë lamtumirën helvetëve për të veshur fanellat e dy përfaqësueseve shqiptare.

Zvicra mendon se kjo do të ishte një “reklamë” e dy përfaqësueseve para syve të talenteve shqiptare atje, ndaj për momentin nuk ka dhënë lejen e miqësores të luhet në një nga stadiumet zvicerane, e zyrtarizuar edhe në faqen e FIFA-s.

Shqipëria dhe Kosova do të zhvillojnë një mini-faze përgatitore në Zvicër dhe për këtë vendasit nuk janë kundër, por duket se ndeshjen do ta luajnë diku tjetër, ku si opsione shihen Austria ose Italia.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)

Shfaqje e shëmtuar në 'Air Albania', tifozët e Partizanit godasin portierin Bekaj (VIDEO)