Zyrtare, Enis Gavazaj i Skënderbeut kalon në kampionatin rus

Zyrtare, Enis Gavazaj i Skënderbeut kalon në kampionatin rus

Mesfushori i Skënderbeut, Enis Gavazaj

Mesfushori i Skënderbeut, Enis Gavazaj, është transferuar në Rusi. Largimi i tij nga Skënderbeu për të kaluar në një kampionat të huaj ishte i sigurt, por tashmë gjithçka ka marrë formë zyrtare.

Ndryshe nga parashikimet, ku flitej se Gavazaj do të shkonte në Kroaci, apo Austri, ai ka shkuar te skuadra e Jenisei në Rusi.

Nuk janë bërë ende të ditura detajet e kontratës së mesfushorit kosovar me ekipin e ngjitur këtë sezon në elitën e futbollit rus. Siç shihet edhe nga fotoja, është menaxheri Shkumbin Qormemeti protagonist i këtij transferimi.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit rus dhe me kalimin e kohës do të mësohen edhe detajet e marrëveshjes, kohëzgjatja e kontratës dhe sa përfiton klubi korçar nga kjo lëvizje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Del VIDEO-ja e momentit kur qëllohet për vdekje shqiptari në Greqi, klientët largohen të tmerruar

Del VIDEO-ja e momentit kur qëllohet për vdekje shqiptari në Greqi, klientët largohen të tmerruar